Bursa Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen çeşitli etkinliklerle kutlanan Gençlik Haftası coşkusu devam ediyor. Her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikler kapsamında Yunusemre Gençlik Merkezinde çok sayıda öğrencinin katılımıyla satranç müsabakaları düzenlendi.

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türkiye Spor Yazarları Derneğinin (TSYD) destekleriyle, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Gençlik Haftası kapsamında FSM Bulvarında 300 kortla düzenlenen Bursa Uluşehir Jestbahis Sokak Tenisi Şenliği'ne 7'den 70'e her yaştan yaklaşık bin kişi katıldı.

Türkiye'nin en geniş katılımlı sokak tenisi organizasyonu gerçekleştirildi. Ayrıca Gençlik Haftası kapsamında Mihraplı Parkta düzenlenen Bursa Uluşehir Kano Yarışları, Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen Voleybol Şenliği, ve Osmangazi Gençlik Merkezinde düzenlenen Gençlik Film Gösterimleri yoğun ilgi görerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası şehrin her köşesinde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.
 
Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, tüm hafta kentin birçok yerinde yapılacak etkinliklerle devam ederken, 19 Mayıs 2016 Perşembe günü Heykel Atatürk Anıtında saat 11:00’de yapılacak ana program ve kentin birçok noktasında düzenlenecek diğer etkinliklerle de sona erecek.