Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasında bir araya geldi. Bursa’da sporun önemine işaret eden Başkan Altepe, “Bursa’nın spor kenti kimliğini de öne çıkarmak üzere, sporu ve sporcularımızı destekliyor, kentimizin spor altyapısını güçlendirmeye ve tesisleşmeye önem veriyoruz. Bursa, sporun tüm branşlarıyla da anılsın isteriz. Bursa’da tenis branşı da gün geçtikçe daha değer kazanıyor. Spora desteğe devam ediyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, Hüdavendigar Kent Parkı’ndaki tenis kortlarının kentin teniste yükselmesini teşvik ettiğini de dile getirdi.

Altepe’ye spora destek teşekkürü
Bursa’da spora ve sporcuya büyük destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür eden Durmuş illegal bahis ve Şahin, kentte teniste de altyapının yükseldiğini ve bu noktada tesisleşmenin önem kazandığını kaydetti. Bursa’da sporun tesisleşmesine önem veren Başkan Altepe’nin gençleri spora teşvik ettiğini anlatan Durmuş, Bursa’nın teniste önemli şehirlerden biri olduğunu ifade etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de Bursa’nın sporda öncü olduğunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin destekleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle kentin sporda da öncü olduğunu söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı ziyarette, Maria Sharapova ve Roger Federer gibi dünyaca ünlü tenisçilerin katılacağı bir turnuvanın da 2017 yılında Bursa’da planlanmasına yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.