1992 yılında, ağırlıklı olarak futbolcu üyelerin, birlik, beraberlik ve dayanışma amacıyla kurduğu Bursa Fan Club Derneği, günümüzde Bursa için çalışan bir proje ve fikir kulübü olma yolunda hızla ilerlemekte. Derneğin 19. Olağan Genel Kurulu'nun düzenlenmesiyle bugün divan kurulu ve yeni başkan seçimi yapıldı.

Divan başkanlığına Ahmet Ademoğlu seçilirken, divan katipliğine Faruk Çağman ve İlyas Acar seçildi. 

Yönetim Kurulu faaliyetlerini içeren tanıtım filminin sunulmasının ardından, katılım ve destek veren tüm üyelere teşekkür edildi. 
Divan Başkanı Ahmet Ademoğlu, "30 yıldır dışarıdan hiçbir yerden destek almadan yaşayan bir kulübüz üyeler birbiriyle dayanışma içinde, 2 yıldır görev yapan başkanımıza ve tüm üyelerimize teşekkür ederim" dedi.

Oy birliğiyle denetleme kurulu ibrası kabul edildi.

"27 YIL BU DERNEKTE GÖREV YAPTIM, 20 YILI BAŞKANLIK"

18. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ademoğlu, yaptığı konuşmada, "30 yıllık bir dernekte, 3 yıl hariç tüm yıllarda görev yaptım, bu 27 yılın 20 yılı başkanlık, bana göre Fan Club örnek alınacak çok iş yaptı, biz kardeş derneklerimize de çok önem veriyoruz, çalışmaları için onlara da teşekkür ediyoruz. Biz devletin kasasından tek kuruş almadan, ormanlar yaptık, okullar yaptık, Bursaspor'u asla yalnız bırakmadık, Bursa Fan Club'ta, 27 yıldır yaptığım bu görevde, sevgili üyelerim, eşleri ve çocukları bana çok destek verdi hepsine teşekkür ederim" dedi ve göreve veda etti.

Yönetim ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleri seçildikten sonra Ali Ademoğlu başkanlık rozetini Selim Yedikardeş'e devretti. 

Selim Yedikardeş, konuşmasında, "Dernek üyelerimiz, 30 yıldır, maddi manevi her şeyini birlikteliğini devam ettirmeye adadı, Bursa Fan Club olarak, Bursamıza ve ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Mahallelerde oyun parkları yapmak, sünnet şölenleri, damat hamamları, aşure ikramları, okul yapımları gibi birçok projeye imza attık, bu başarıların hepsi genel kurul üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti, ben değil biz mantığıyla hareket ettik. Bursa şehirler yarışında dünya şehirleriyle, turizmden tarıma yarışabilecek potansiyele sahip, bunları değerlendirmeli ve bunlar için özel çalışma grupları oluşturmalıyız, çevreci Bursa'da havayı kirletenlere daha ağır yaptırımlar uygulayarak bu şehrin kirletilmesinin önüne geçmeliyiz, tarımda karşılaştığımız zorluklar masaya yatırılmalı, tarım eski günlerine getirilmeli, aldığımız görevi en iyi şekilde devam ettireceğiz çünkü inanıyorum ki başarı için disiplinli şekilde çalışmak ve sürekliliğini getirmek önemli, tüm üyelerimize ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum, genel kurul toplantımızın başta payitaht şehrimize sonrasında ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Öte yandan toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde söz alan gazeteci Aysın Komitgan, "Kadınların kulüpte daha etkin olmasını bir kadın gazeteci olarak ben de istiyorum, böyle farklı görüşten önemli insanları bir araya toplamak kolay değil sizi tebrik ediyorum, hayat sadece siyasetten ibaret değil, herkes bu kente katkı koymalı, Fan Club'teki tüm etkinliklere imza atan herkese teşekkür ediyorum, Ankara'da yaptığınız çıkartmayı aynı dinamiklerle Bursa'da da görmek istiyoruz" dedi.

Bursaspor Başkanı Mesut Mestan ise "Bizi de buraya Bursaspor olarak davet ettiğiniz için teşekkür ederim, başkan seçildikten sonraki ilk kürsü konuşmam, çok değerli Fan Club üyeleri de zaman zaman Bursaspor yönetiminde yer aldı hepsine teşekkür ederim, sezon başında yeniden zirveye sloganıyla bir bağış kampanyası başlattık ama istediğimiz neticeyi alamadık, şimdi kent dinamiklerimizle, valimiz, belediye başkanımızla bir araya gelerek Yeniden Büyük Bursaspor adıyla bir bağış kampanyası başlattık, elde ettiğimiz gelirlerin tamamını kulübümüze harcıyoruz, hepinizin Bursaspor kampanyasına destek olacağınızı biliyorum hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bursa Ticaret Odası Başkanı Özer Matlı ise "Herkes Bursa'yı ayrı ayrı koruyacağına bir olsun lütfen. Bunu istiyorum sizlerden. Büyük bir şehri temsil ediyoruz. Şehir konusunda siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama bizler birer ortağız. Ben Bursa'yı seviyorum. Sizlerinde sevdiğine inanıyorum. Sosyal alanları ve tarımıyla beraber çok güzel bir Bursa üretelim diyorum" dedi.

Eski AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, "Her zaman emrinizdeyim, yapılacak bütün çalışmalara destek olmaya hazırım, yasama yürütme yargı üç temel kuvvettir dördüncü kuvvet medya ancak modern toplumun beşinci kuvveti sivil toplum örgütleridir, Bursa'nın almaya değil vermeye çalışan tek derneği Fan Club Derneği'dir, şimdi bayrak Selim başkanda, başkanım her zaman yanınızdayım" şeklimde konuştu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, "Elimizden gelen katkıyı her zaman yapmaya çalıştık, derneğimizin güzellikleri Selim başkanla devam edecek buna inancımız tam, umarım bundan sonra Bursamız için, ülkemiz için güzel şeyler yaparız ama kadın gazetecilerimizin söylediği gibi ben de kadın eksikliğinin giderilmesini istiyorum, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, "Kurulduğu günden beri hizmet veren üyelere teşekkür ederim, yeni başkanımız sevgili Yedikardeş'e başarılar diliyorum, Bursa'yı siyaset üstü görmemiz gerektiğine inanıyorum, pozitif katkılar sağlamayı ümit ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bursadabugun.com

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, "Bursa adına düşünen ve projeler uygulayan Fun Club'a teşekkür ediyoruz, yeni dönemde görev alacak yöneticilerimizin bu çıtayı daha yükseklere taşıyacağını temenni ediyoruz, kongreniz hayırlı olsun diyorum" dedi.