Yeni sezonda lig öncesinde ilk ciddi sınavlarını evsahipliğini yapacağı Balkan Kupası’nda verecek Bursa Büyükşehir Belediyespor, 6 ekibin yer alacağı organizasyonda şampiyonluğa ulaşıp Avrupa’da yoluna CEV Challenge Kupası’nda devam etmeyi hedefliyor.

RECL1247

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen fotoğraf çekiminde sporcular, kameralar karşısına geçti. Oldukça renkli görüntülere sahne olan çekimlerde oyuncular, bu kez kameralar önünde hünerlerini sergilediler. İyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyen Başantrenör Cemal Bora Şensoy, “Balkan Kupası maçlarına hazırız, hazırlık sürecimizi çok iyi tamamladık. İnşallah şampiyon olup Bursa’ya kupayı armağan etmek istiyoruz. Taraftarımızın desteğiyle sahaya güçlü şekilde çıkmak işitiyoruz. Onların olduğu her maçta ekstra motivasyon yaşıyoruz. Onları görmekten mutluluk duyarız. Tecrübeli oyunculardan kurulu ekibiz. Hazırlık sürecimizi de iyi geçirdik. Ekibime ve takım arkadaşlarıma güveniyorum. Önce Balkan Kupası’nı kazanıp yolumuza Avrupa’da devam etmek istiyoruz. Sonrasında Türkiye Kupası maçlarımız olacak. Burada da tur atlamak istiyoruz. Sonrasında da lige odaklanacağız. Ligde hedefimiz önce play-off tabii ki” diye konuştu.

RECL1186

Takım kaptanı Gökhan Gökgöz ise “Kendimize belli başlı hedefler koyduk. İlk hedefimiz Balkan Kupası. Balkan Kupası’nı alıp Avrupa’ya gitmek istiyoruz. Bursa bunu hak ediyor. İki senedir bunun için çok ciddi emek veriyoruz. Bursalı voleybolseverler çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Çünkü bizi her zaman destekliyorlar. Bizi yine yalnız bırakmayacaklarından eminim” ifadelerini kullandı.

RECL1164

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Balkan Kupası’nda Bursa ekibinin yanı sıra Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova, Yunanistan ve Sırbistan ekipleri şampiyonluk mücadelesi verecek. Organizasyonda Bosna Hersek’in OK Bosna Sarajevo, Kuzey Makedonya’nın Ok Univerzilet vo TETOVO Sports, Kosova’nın KV Peja, Yunanistan’ın Pigasos Polichnis Sports ve Sırbistan’ın MOK Spartak SC takımlarıyla karşılaşacak. Bursa Büyükşehir Belediyespor bu organizasyonu şampiyon olarak tamamlayıp yoluna CEV Challenge Kupası’nda devam etmeyi hedefliyor.

TURNUVA PROGRAMI

4 EKİM 2023 ÇARŞAMBA

17.00     Bursa Büyükşehir Belediyespor-KV Peja (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     MOK Spartak SC-OK Bosna Sarajevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

5 EKİM 2023 PERŞEMBE

17.00     Pigasos Polichnis Sports-OK Bosna Sarajevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     Bursa Büyükşehir Belediyespor-OK Univerzitet vo Tetevo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

6 EKİM 2023 CUMA

17.00     MOK Spartak-Pigasos Polichnis Sports (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

19.30     KJ Peja-OK Univerzitet Vo Tetvo (Cengiz Göllü Voleybol Salonu)

7 EKİM 2023 CUMARTESİ

14.30     Beşincilik-Altıncılık Maçı

17.00     Üçüncülük-Dördüncülük Maçı

19.30     Final Maçı

Editör: Haber Merkezi