Burkay: ‘’ Bursaspor bu kent için çok önemli" 
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay ise  kentin en önemli markasının Bursaspor olduğunu vurguladı. Burkay,  “Bizler her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Ali Ay başkanımız ile önemli yoldaşlığımız var. Ali Başkan gerçekten iş hayatında örnek alınacak çok değerli bir büyüğümüz. Bu anlamda Bursaspor’un böyle bir başkan ve yönetim kuruluna sahip olması ile Bursaspor’un bu zor dönemden çıkacağının en önemli güvencelerinden birisi. Ali Başkan kafasına koyduğunu yapan birisi. Şehrin tüm dinamiklerini etrafında toplayacak değişik enerjisi var. Ben her zaman Bursaspor’un 12. gücü olan taraftarı ile birlikte sahiplenen bir atmosfer yaşıyoruz. Kendisi maddi ve manevi olarak bu dönemde kendisini vakfetmiş durumda. Liderlik böyle bir şey. Bursaspor için çok şanslı bir dönem. Kentin dinamikleri ile bu sıkıntılı günler de geçecektir” dedi.

Bursaspor’un kentin tanıtımında en önemli enstrümanlardan birisi olduğunu belirten Burkay, “BTSO olarak ben her zaman söylerim. Futbol ve Bursaspor markası kent ekonomisi için çok önemli. Bizim özellikle Bursa’da işletmelerde gördüğümüz bir gerçek var. Bursaspor’un 3 puanla döndüğü her maçtan sonra verimlilik de artıyor. Bunları görmezden gelmek mümkün değil. Spor bir kentin tanımı için en önemli enstrümanlarından birisidir. Bursapor’un şampiyonluk başarısından tutun da birçok başarısında da bize çok pozitif geri dönüşlerde bulunuyor. Bursasporumuzun her zaman yanında Mariobet olduk Bu dönemde daha da yanındayız. Bursaspor’un ekonomik sıkıntılarını atlatması adına ve şu anki problemleri çözmesi adına Bursa iş dünyası adına Bursaspor’umuzun her zaman yanındayız. BTSO olarak Bursaspor ile çok güzel kampanyalar yaptık. Stattaki en büyük loca bizde. Ali başkanımızla birlikte birkaç kampanya daha başlatmak istiyoruz. Kent bu işi sahiplenmeli ki Bursaspor bizim özlediğimiz noktalara bir an önce gelecek inşallah” dedi.

Başkan Ali Ay: “ BTSO Her zaman Bursaspor’a Destek Oluyor”  
Başkan Ali Ay ziyarette yaptığı konuşmada, “Yönetimde 40’ı çıkardık. Çok güzel bir sinerji yakaladık. Kulüpler birliğine gittik ve orada icra kuruluna seçtiler. Bursaspor’un durumu hepinizce malum. Yarın da Divan Kurulu toplantımız var. Orada da gerekli açıklamaları yapacağım. Biz seçildiğimizde Bursaspor’u üste çıkarmayı, borçlarından ödenebilir duruma getirmeyi, gelir gider tablosunu dengede tutmak için geldiğimizi biliyorsunuz. Üç ayımızı geçirdik. Geriye kalan Temmuza kadar 5 ay. Aktif Bank ile çalışmalarımızı bitirdik. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Onlar da yardımcı oldular. Doğal olarak belli bir yerlere geldik. Temmuza kadar önümüzü açarsak, temmuzdan sonra zaten daha güzel şeyler yaşatacağımızın sözünü veriyorum. Başkanımızla 10 senedir beraber çaışıyoruz. UTİB ben başkan vekilliği görevini yürüttük. İyi bir dostluk ve kardeşliğimiz var. BTSO bize her konuda maddi manevi Bursaspor için yardımda bulunuyor. Bursaspor’un beraberce tüm şehrin dinamikleri ile birlikte çözeceğimizi ve Bursaspor’umuzu iyi yerlere getireceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.  
 
Editör: Haber Merkezi