Açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

Bursaspor Kamuoyunun Dikkatine, Bursaspor'un son yıllarda yaşadığı kötü durum camiayı üzdüğü gibi biz Bursaspor forması giyenleri de çok üzmüştür. Âdeta yok olma noktasına kadar geldiği dönemde büyük bir özveriyle göreve gelen sorumluluk alan Başkan Ömer Furkan Banaz ve yönetimi de sportif olarak kötü giden bir sezonun ardından olağanüstü kongre kararı alarak camiada şok etkisi yaratıp Bursaspor sevenlerini endişeye sürüklemiştir.

Bu süreçte ve bundan önceki dönemlerde de Bursaspor forması giyen eski futbolcular olarak (BPFDD) sorumluluk alarak bizde buradayızı çok defa söyledik. Bizler kulübümüzü her açıdan yeniden dizayn edip hem idari olarak hem de sportif olarak Bursaspor'u hak ettiği yerlere getirip sürdürülebilir başarılara ulaştırabiliriz. Bunu defalarca dile getirip her türlü temaslarda bulunarak kent dinamiklerine biz hazırız, bize destek verin dememize rağmen gerekli desteği alamadığımızın bilinmesini isteriz.

Sonuçta Bursaspor kulübünün ekonomik durumu ortadayken bir milyarı aşan borcu varken macera aramaya çalışan insanlara taviz vermeyeceğiz. Bizler bu süreçte olayları takip ederek analiz edip kendi içimizde yorumluyor; doğrusunu bulmaya çalışıyoruz. Ama görüyoruz ki maalesef Bursaspor ismini kullanarak belli kişiler, belirli gruplar kendilerine menfaat sağlamaya çalışıyorlar.

Bursaspor Camiası da bu duruma asla müsaade etmemelidir.Dernek olarak şu ana kadar olan oluşumları da desteklemiyoruz.

ekran-goruntusu-2023-06-09-133526-6483007a97c1f

Editör: Haber Merkezi