TOFAŞ, Basketbol Gençler Ligi (BGL) Final Grubu 8. hafta mücadelesinde Galatasaray’ı konuk etti. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Mert Konuk, Eray Durmayaz, Mete Tekçevik, Emre Tanışan, Çağatay Afşar beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, ilk bölümde Emre Tanışan ve Mete’nin sayılarıyla 6-0’lık seri yakaladı. Eray Durmayaz’ın üçlüğüyle 3. dakikada durumu 11-4’e getiren Bursa ekibi, Çağatay, Mert Konuk, Emirhan Merdin ve Eray Durmayaz’ın skor katkısıyla 8. dakikada farkı 15’e çıkardı: 28-12. İlk periyodu Berkan Aksu ve Mustafa Atasoy’un basketleriyle 31-18 önde kapatan ev sahibi ekip, karşılıklı basketlerle başlayan ikinci çeyreğin başında da Çağatay, Mustafa ve Emre’nin sayılarıyla üstünlüğünü sürdürdü.

Emre Tanışan’ın basketi sonrası 16. dakikaya 40-20 önde giren TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, rakibin sayılarına Eray Durmayaz ve Ömer Yavaş ile karşılık verdi ve soyunma odasına 48-31 galip girdi. Mert Konuk’un üçlüğüyle başladığı üçüncü periyodun başında Mete Tekçevik ve Emre Tanışan ile skor üretmeye devam eden Erhan Toker’in öğrencileri, Eray ve Mert’in üçlükleriyle 25. dakikada farkı bu kez 31’e çıkardı: 66-35. Ancak konuk ekip, çeyreğin kalan bölümünde Cem, Emirhan, Ege, Saruhan, Serhat ve Kerem’in sayılarıyla 17-0’lık seri yakaladı ve TOFAŞ son periyoda Eray’ın basketiyle 68-52 üstün girdi. Dördüncü periyodun başında Galatasaray Ege Akın’ın üçlüğüyle farkı 13’e indirse de Bursa ekibi, Emre Tanışan, Çağatay Afşar, Eray Durmayaz, Emirhan ve Çağatay’ın sayılarıyla arayı yeniden açmayı başladı. Bitime 6.19 kala 78-55 üstün durumda bulunan TOFAŞ, kalan bölümde rahat bir oyun sergileyerek parkeden 91-73 galip ayrıldı.

Galatasaray karşısında TOFAŞ’ta Emre Tanışan 18 sayı, 5 ribaunt, 4 asist, 2 top çalma, 1 blok ile takımın en skorer ismi olurken; Emre’yi 17 sayıyla Eray Durmayaz; 15 sayıyla Mert Konuk ve 11 sayıyla Çağatay Afşar takip etti.

TOFAŞ Basketbol Genç Takımı, BGL Final Grubu 9. haftasında 25 Mart Pazar günü deplasmanda Bahçeşehir Koleji’yle kozlarını paylaşacak. Caferağa Spor Salonu’ndaki maç saat 15.00’te başlayacak.