banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursaspor Durmazlar dörtlü finallere kötü başladı

Türkiye Basketbol Ligi Dörtlü Final ilk maçında Bursaspor Durmazlar, deplasmanda Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi.

Basketbol 12.05.2017, 21:14
Bursaspor Durmazlar dörtlü finallere kötü başladı

Sakarya Atatürk Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya Astra Group Sakarya BŞB Jones, Harris, Kerem Gönlüm, Hakan Yapar ve Kerem Özkan beşiyle başladı. Bursaspor Durmazlar ise Erdem, Mert, Yunus, Karlo Vragoviç, Dejan Borovnjak beşiyle sahadaki yerini aldı.

Karşılaşmanın ilk basketini Karlo Vragoviç ile Bursaspor Durmazlar buldu. Mert Celep, Dejan, Borovnjak ile sayılar bulurken Sakarya BŞB tecrübeli oyuncusu Kerem Gönlüm ile sayılar buldu.  Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümü 9-9 eşitlikle geçildi. Çeyreğin bitimine 2.30 kala Hariss’in 3 sayılık basketiyle fark 7 sayıya çıktı.19-12.. Karşılaşmanın ilk çeyreğini ev sahibi ekip 21-16 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyoduna her iki takımda karşılıklı basketler bularak başladı. Bursaspor Durmazlar Burak.  Dejan, Cem ve  Karlo ile sayılar buldu. Sakarya takımı ise  Kerem Gönlüm ve Alper Saruhan ile sayılar üretti ve Sakarya BŞB ilk yarıyı 35-29 önde tamamladı.

Karşılaşmanın üçüncü periyoduna Sakarya Büyükşehir Belediyespor iyi başladı. Kerem Özkan, Kerem Gönlüm ve Hakan Yapar ile üst üste sayılar bulan ev sahibi ekip çeyreğin bitimine 5.02 kala farkı 19 sayıya çıkardı. 51-32.. Geri kalan bölümde Karlo ve Burak ile sayılar bulan Potanın Timsahları Sakarya’nın Harris ile bulduğu sayılara engel olamadı ve son periyoda 20 sayı farkla 63-43 geride girdi.

Mücadelenin son periyoduna Potanın Timsahları Dejan Borovnjak’ın basketleriyle başladı. Bir ara farkı 11’e kadar inse de Kerem Gönlüm, Hakan Yaapr ve Jones’un sayılarıyla fark yeniden açıldı ve Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor karşılaşmayı 79-62 kazandı.

Potanın Timsahları'nda Dejan Borovnjak 20 sayı ile oynarken maçın en skorer ismi 23 sayı ile Kerem Gönlüm oldu.

İkinci maç çarşamba günü
Potanın Timsahları dörtlü finaldeki ikinci maçını 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat:19:00’da Nesine. Com Eskişehir Basket ile Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynayacak. Karşılaşma almış oldukları ceza nedeniyle SEYİRCİSİZ oynanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@