Başarı Spor Kulübü Başkanı Emre Engin, kulüpte aynı zamanda antrenörlük yaptığını dile getirdi. Başarı Spor Kulübü'nü 2020 yılında kurduğunu hatırlatan Engin, "Yaklaşık 4 yıldır çocuklarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gelişim ligiyle başladık hedeflerimizde bölgesel lig var. Daha da ilerlemek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM SOSYAL MEDYADAN

Kurumsal bir firmada çalıştığı esnada geçirdiği trafik kazasının kendisi için bir milat olduğunu söyleyen Emre Engin, "En sevdiğim iş voleyboldu. Kazanın ardından kulüp kurmaya karar verdim. Yardımcı antrenörler ve istatistikçilerimizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Analiz edip, onlara göre devam ediyoruz. Bizimle beraber olmak isteyen öğrenci arkadaşlarımız sosyal medyadan bize ulaşıyorlar. Ardından iletişim kurulduktan sonra kayıt işleminin ardından antrenmanlarımıza katılım sağlıyorlar" dedi.

Emre Engin

GELECEĞİN YILDIZLARI

Amaçlarının ahlaklı ve spor yapan gençler yetiştirmek olduğunu söyleyen Engin, "Gençlerin sosyal medyadan ve elindeki tabletlerden kurtulmalarına önayak olmak istiyoruz. Daha düzenli bir yaşamı kendilerine sunuyoruz. Geleceğin yıldızlarını Sultanlar Ligi için yetiştiriyoruz. Şu anda bölgesel lige katılmak için uğraşıyoruz. Bu sene başarabilirsek, liglerde olacağız. Kendi çocuklarımızı yetiştirip, onlarla mücadele etmeyi amaçlıyoruz. Altyapıyı daha sağlam tutup, daha fazla antrenörle, daha fazla teknik ve taktikle çocukların gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

ERKEN YAŞIN ÖNEMİ

Başarı Spor Kulübü'nün kuruluş hikayesini anlatan Emre Engin, "Başarı'nın amblemini gördüm. Başarı inanmakla başlar diyerek yola çıktık. Kulüp pandemi döneminde faaliyete başladı. Antrenmanlara başladık ama açıldı kapandı. Gelişim anlamında geride kaldılar. İstenilen seviyeye varmak üzereyiz. Diğer branşları da ancak işin profesyonelleri olursa yaparız. Veteran grubumuzla da akşam çalışıyoruz. Çocukları ne kadar erken yaşta yakalayabilirsek o kadar iyi. Bu şekilde adaptasyon sürecini de daha çabuk yakalayabilirsek, ilerleme daha hızlı oluyor. Minik, midi, küçük yıldız ve genç kategorilerde müsabakalara çıkıyoruz. Çocuklarımıza daha fazla maç seyrettirerek gelişmelerini da takip ediyoruz. Vuruşlarını da gösteriyoruz" dedi.

ROL MODEL ALIYORLAR

Kızların kendilerine yönelik yoğun bir talebin olduğunu söyleyen Engin, "Çocuklar kendilerine başarılı sporculardan rol model belirliyor. Meslekteki görüş açımız farklı oluyor. Onlar için daha farklı bir ortam oluşuyor.  Biz de bundan mutlu oluyoruz" açıklamasını yaptı.

Rümeysa Pala

HEDEF İLERİ SEVİYELER

Başarı Spor Kulübü Kaptanı Rümeysa Pala, kuruluşundan beri takımda olduğunu söylerken, "Ortaokuldaki okul takımında temel eğitimleri almıştık. Arkadaşlarımla bir takıma gitmeyi istiyordum. Okulumuzun yanına açılan Başarı Spor Kulübü için birbirimizi teşvik ederek geldik. Voleybola ilgim 6'ncı sınıfta başladı. Mental sağlığım ve kendimi iyi hissetmem açısından burada mutluyum. Hedefim üst liglere yükselerek, kendimi geliştirmek. Her şeyi Emre Hoca'mdan öğrendim" dedi.

Berra Balkan

ÖRNEK ALDIĞI SPORCULAR

Libero Berra Balkan 4 yıldır takımda olduğunu açıklarken, " Okul takımından daha da gelişmek için Başarı Spor Kulübü'ne geldik. Voleybol tutkum 3'ncü sınıfta başladı. Biraz enerjik bir çocuktum. Enerjimi atmam için bu spora adımımı attım.  Hedeflerim ileri seviyelere ulaşıp para kazanacak seviyeye gelmek. Okul takımı da dahil olmak üzere çalışmalarım devam ediyor. Libero olmak zor. Simge Aköz ve Gizem Örge'yi örnek alıyorum" ifadelerini kullandı.

BAŞARI SPOR KULÜBÜ

Rümeysa Pala (Smaçör), Irmak Doğan (Smaçör), İlke Yelkovan (Smaçör), Belinay Acar (Orta Oyuncu), İklim Doğan (Orta Oyuncu), Berra Balkan (Libero), Selin İnal (Pasör Çaprazı), Şükran Lorkmaz (Pasör), Beyzanur Alkan (Pasör), Ayşegül Akyüz (Pasör), Ecrin Kılıç (Smaçör)

Editör: Haber Merkezi