Bursa spor basını ile bir araya gelen Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şube başkan adayı Aşkın Değirmenci, 5 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Merinos’ta BİNTED Başkanlık Salonu’nda gerçekleştirilecek olan olağan genel kurul öncesinde projelerini sıraladı.

WhatsApp Görsel 2023-12-26 saat 21.47.53_a015b2af

MAÇ ÜCRETLERİ KESİLMEYECEK

30 yıllık tecrübesiyle hakem ve gözlemcilerinin ihtiyaç ve sorunlarını en iyi bilenlerden olduğunu açıklayan Değirmenci,  yönetim kurulu arkadaşları ile gece gündüz demeden mesai gözetmeksizin çalışacaklarının sözünü verdi. Başkan seçilmesi halinde hayata geçirecekleri çalışmaları aktaran Aşkın Değirmenci, “Hakemlerimizden kesilen maç ücreti paralarından kesinti yapmayacağız.  Hakemlerimizin antrenmanlara gitmesi için servis organizasyonu yapacağız. Bu sayede antrenmanlara ulaşımlarını kolaylaştıracağız. Hakemlerimizin eşofman, forma, şort ve çanta gibi ihtiyaçları yönetim kurulu tarafından sağlanacak. Hiçbir ücret talep edilmeyecek, maç parası kesintisi olmayacağı için tarafımızdan karşılanacak” dedi.

WhatsApp Görsel 2023-12-26 saat 21.44.47_8ba12f61

DAHA KURUMSAL BİR YAPI

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ne bir dernek müdürü atanacağını ifade eden Aşkın Değirmenci, bu sayede her gün mesai yapıp dernek faaliyetlerini kesintisiz olarak yürüteceklerini dile getirdi. Hakem ve gözlemcilerin sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek bağlılıklarını kuvvetlendireceklerini aktaran Değirmenci, “Sinema tiyatro futbol gibi sosyal kültürel ve sportif etkinlikler hakemlerimizin sosyal faaliyetlerine katkı koyacağız. Bursaspor’umuzun maçlarını tribünde tahsis edilecek yerde izleyecek, hem eğitim hem de hem aktivite amaçlı olarak maçları hakemlere tahsis edilen bölümden takip edeceğiz. Hakemler gibi gözlemciler de ücreti tarafımızdan karşılanacak olan tek tip takım elbise ve mont giyecek. Bu sayede daha kurumsal bir görüntüye kavuşacağız” dedi.

YENİ LOKAL MÜJDESİ

Aşkın Değirmenci, öğrenci hakemlerin ulaşımına katkı sağlamak için BUKART vereceklerini de belirtti. Değirmenci,  mevcut lokalin dışında bir dernek binası daha oluşturacaklarını sözlerine ekledi. Aşkın Değirmenci’nin başkan adayı olduğu yönetimde Rüstem Yılmaz, Faruk Tunçak, Berkay Yamakoğlu ve Oğuzhan Yaldız da bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi