Belçika ve Türk Pasaportuna sahip olan 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Alper Ademoğlu'nun kulübü ile her konuda anlaşan Bursaspor, genç oyuncusu kadrosuna dahil etti.

Peki Alper Ademoğlu kimdir?

10 Nisan 1998 tarihinde İstanbul'da doğan orta saha oyuncusu, futbol hayatına Belçika'da başladı. 2013 yılında Genk'te futbola başlayan Alper, alt yaş gruplarında gösterdiği performansın ardından Anderlecht'e geçti. Anderlecht'te gösterdiği performansın ardından devleri peşine takan Alper, tercihini Schalke 04'den yana kullandı ve 750 bin euro'ya Alman devine transfer oldu.

2017 yılında U19 takımında forma giyen Alper, gösterdiği başarılı performansın ardından bu sezon B takımında forma giydi. 2012 yılında U15 takımında forma giymeye başlayan Ahmet, toplamda 4 kez milli formayı giyerken, ardından Belçika'nın alt yaş gruplarında 27 kez forma giydi ve 3 gol kaydetti.

Kariyerine 10 numara olarak başlayan Alper, Schalke'ye transfer olduktan sonra orta sahanın ortasında forma giymeye başladı. 19 yaşındaki oyuncu yüksek tekniği, başarılı pasları ve yaratıcılığı ile ön plana çıkıyor.

Alper, hem Türkiye hem de Belçika milli takımlarının alt yaş kategorilerinde forma giydi. Genç oyuncu henüz A milli takım konusunda seçimini yapmadı.

Avrupa piyasasının da gözdelerindendi

2016 yılında Anderlecht'den Schalke 04'e transfer olan Alper Ademoğlu için, Schalke 04 menajeri Horst Heldt şu ifadeleri kulanmıştı: Belçika'daki harika yeteneklerde biri ve Avrupa piyasasının da gözdelerindendi. Bizim için geleceğe iyi bir yatırım oldu.