Özlüce Tesislerinde gerçekleşen ziyarette Bursaspor Başkanı Ali Ay, Finansal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkan Fatih Pulat, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Arslan, Hasan Parlakay, Hakan Hacızade, Şükrü Çekmişoğlu ve Görkem Akbaş yer aldı.

Ziyarette konuşan Başkan Ali Ay şunları söyledi; "Başkanımız, iade-i ziyarette bulundular bugün. Kendilerine öncelikle çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Bursaspor ve Büyükşehir aslında bir bütün. Biz bu bütünün parçalarından bir tanesiyiz. Başkanımıza gittiğimizde ben Bursaspor ile ilgili gerekli şeyleri konuştum. Kendisi çok iyi bir Bursasporlu, hatta kongre üyemiz. Ne kadar iyi Bursasporlu olduğunu da zaten biliyoruz. Bundan sonra inşallah, hep beraber Bursaspor’umuzu çok daha iyi yerlere getireceğimizi, mali tablosuyla, sportif başarısıyla Türkiye’ye örnek olacak, şehrimizi tanıtacak, biliyorsunuz Bursaspor şehrin en büyük markası. O hale getirebilmek için, beraber konuştuk daha önce. Kendisi de zaten olumlu, tekrardan kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz, sadece başkan ve yönetim kurulu olarak hakikaten bu işin altından kalkmak için uğraş veriyoruz ama bunun yanında hem siyasilerimize, hem belediye başkanımıza hem de sanayicilerimize ve taraftarlarımıza çok büyük ihtiyacımızın olduğunu defalarca söyledim. Devamlı da söyleyeceğim, çünkü bizim hakikaten gözbebeğimiz Bursaspor. Ben kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Geldiler, ziyaret ettiler, bize moral verdiler."

Ali Ay’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise şöyle devam etti; "Bugün şehrimizin gözbebeği, marka değeri olan Bursaspor’umuzu iade-i ziyarette bulunduk. Başkanımız sağ olsun, göreve gelmemizin ardından beni makamımda ziyarete geldi. O görüşmeden sonra biz aslında başkanımızla bir kez daha bir araya geldik. Yaklaşık 1 hafta önce. Genel bir değerlendirme yaptık. Tabii Bursaspor, 3 milyonluk bir şehri temsil ediyor. Bursaspor şampiyon olmuş bir takım, şampiyon unvanı taşıyor. Tabii Bursaspor’un geçirdiği süreçler var ve Ali Ay başkanımızın da olağanüstü bir gayret ve ekibiyle beraber bu süreci açma adına bir gayret içerisinde olduğunun şahidiyim, görüyorum. Tabii Bursaspor’a neler yapabilir noktasında kendileriyle bazı fikir alışverişlerimiz oldu. Bununla alakalı belli konuların startlarını verdik. Zaman içerisinde de gerçekleştirildiğinde zaten kamuoyu ile bunları paylaşırız.

Görev sürecim başlayalı yaklaşık 45 günlük bir süreç oldu. Ben bu süreçteki maçlarda çok arzu etmeme rağmen sadece Fenerbahçe maçının ikinci yarısını izleyebildim. Tabii yeniyiz, bir taraftan brifingler alıyoruz, bir taraftan şehre gelen misafirlerimiz oluyor. Şehir de ulaşım, kentsel dönüş, trafik olmak üzere çok yoğun konular var. Arzu ettiğim halde çok fazla maçlara iştirak edemedim. Önemli olan Bursaspor’un başarılı olması, marka değerini yükseltmesi. Tabii dönem dönem içerideki ve dışarı maçlara katılarak bu değere sahip çıktığımızı göstermemiz lazım. Ben bugüne kadar Bursaspor’a hizmet etmiş tüm büyüklerime teşekkür ediyorum. Gerek önceki başkanımız Recep Altepe, gerçekten Bursaspor’a ve Bursa futboluna çok şeyler kattı. Bursaspor tesislerini gördükçe bunu çok daha yakından anlıyorum. Gerek ondan önceki rahmetli başkanımız, 1. Lig’e düştüğümüzde şampiyonluğu yine onun önderliğinde tatmıştık, ait olduğumuz lige 2 senelik aranın ardından düşmüştük. Allah o günleri bir daha göstermesin.  Şampiyon başkanımız İbrahim Yazıcı’yı unutmak mümkün değil, Allah nurlar içinde yatırsın.

Ali Ay başkanımızın da çok özel bir gayretle bu işi sevk ve idare anlamında heyecan içerisinde olduğunu görüyorum. Tebrik ediyorum, takdir ediyorum. Kanunu çerçevede, imkanların el verdiği takdirde biz Bursaspor’un yanında olmaya Bursaspor’a destek vermeye her zaman arzu ederiz. Bütün düşüncelerimi net bir şekilde kendisine ifade ettim. Bizim için aslolan tabii ki Bursaspor ile ilgiyi altyapıyı hazırlamak. Tesisleşme noktasında imkanları seferber etmek, tabii ki Bursaspor’a gelir getirici büyük projelere imza atmak. Bu noktada stadyumumuzun bir miktar eksiklikleri var biliyorsunuz. Uluslarası maçlarla bereaber Euro 2024’e aday olan şehrimizin stadının hazır hale gelmesi gerekiyor. Bununla alakalı federasyonda bir toplantıya katıldım. Çok değerli spor bakanımız Osman Aşkın Bak bey ve Yıldırım Demirören’in katıldığı. Orada kendilerine bu konuyla alakalı düşüncelerimi ifade ettim. İnşallah o eksiklikler de en kısa zamanda giderilir. Özellikle ulaşımı etkileyen boyutuyla bunlar çok ciddi maliyet gerektiren konular ama mazeretimiz yok. İnşallah bunları da en kısa zamanda giderip gerek Bursaspor için gerekse uluslar arası düzeydeki maçlar için stadyumumuzun hazır hale gelir" dedi.

Daha sonra Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindeki heyet sahaya geçerek takımla bir araya geldi, Teknik Direktör Paul Le Guen’le sohbet eden Aktaş ardından futbolculara baklava ikram ederek başarı dileklerinde bulundu.