Alimpijevic'in açıklamaları şu şekilde: "Bizim için maalesef çok şanssız bir süreç oluyor çünkü kadrodaki değişikliklere, Egemen ve Brown'un ayrılışı ve Tolga'nın gelişiyle yapmak zorunda kaldığımız sezon içi değişikliklere rağmen belki de bu sezonki en iyi form durumumuzu yakalamıştık.

Bu form durumunu yakalamışken 17 gün hiç maç oynamamak çok şanssız olacak bizim için. Tabii ki bizim elimizde olan bir şey değil bu, biraz mutsuzuz bu gelişmelerle alakalı fakat konsantre kalıp çalışmaya devam edeceğiz. Kolay bir şey değil oyuncularımız, bizler ve taraftarlarımız için.

Biletlerini alıp bizleri desteklemek için hazır olan taraftarlarımıza da tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Ama herkesin anlaması gereken 3 günde bir, bir sonraki rakip için yoğun bir hazırlığa giriyoruz ve o 3 günün sonunda biri gelip o maçı oynayamayacağımızı söylüyor.

Yeri geldiğinde, biz de covid-19 nedeniyle eksikken 8 oyuncuyla dahi oynamak istediğimizi belirtmiştik.

Sonuçta Türkiye Basketbol Federasyonu'nun belirlemiş olduğu kurallar var. 6 oyuncu ya da 2 teknik ekip personelinin covid-19 testi pozitif çıktığı zaman takımlara erteleme hakkı doğuyor ve takımlar bu haklarını kullanıyor.

Ama şu anki hayat düzeni bu, kabullenmemiz ve bir şekilde çalışmaya, daha iyi olmaya devam etmemiz gerekiyor. Şu an hasta olanlara, semptomlu geçirenlere acilen sağlık diliyorum."