Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak 19 Ocak'ta gerçekleştirilen genel kurulda göreve seçildiklerini ve o günün üzerinden yaklaşık 6,5 ay geçtiğini hatırlattı.

Göreve geldiklerinde Bursaspor'un mali tablosunun çok iyi olmadığını herkesin bildiğini dile getiren Ay, "Onunla ilgili çok uğraş verdik. İlk geldiğimiz günlerde 35 milyon liraya yakın bir para ödendi." dedi. 

Ay, seçildikleri ilk günlerde yeşil-beyazlı kulüpte günü yakalayabilmek için 145-150 milyon liraya yakın bir paraya ihtiyaç olduğunu söylediğini anımsatarak, "Öyle tahmin ediyorum gelecek ay sonu itibarıyla günü yakalayacağız ama banka borçları hariç. Banka borçlarını ödemek için de elimizde bazı projelerimiz var. Allah'ın izniyle gelecek sene bu aylara sıfır banka borcuyla girmeyi düşünüyoruz. Bunun yanında sportif başarıyı unutmamamız lazım. Hedefimiz her ikisinde de başarıya ulaşmak." diye konuştu.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla göreve geldikleri günden bu yana yeşil-beyazlı camiadan manevi anlamda destek gördüklerini ifade eden Ay, bunun da kendilerine moral verdiğini vurguladı. 

"Tekmeye kafa koyacak topçular aldık" 
Ali Ay, Bursaspor Kulübü olarak bu sezon değişik bir transfer politikası uyguladıklarını dile getirdi. 

Futbolcu karakterinin kendileri için önemli olduğunu, transferde de buna göre hareket ettiklerini anlatan Ay, şunları kaydetti:

"Transferde de karakterli futbolcular aldık. Ona çok dikkat ettik. Bonservis parası ödemedik. Sadece Del Valle için 200 bin avro kiralama bedeli ödeyeceğiz. Tekmeye kafa koyacak topçular aldık. Kamptan sonra oturup hocamızla görüşeceğiz. Takviye istiyorsa belki 1-2 takviye yapabiliriz ama ben aldığımız futbolculara güveniyorum ve onlarla başarıyı yakalayacağımıza kesinlikle eminim. Yeni sezonda sahada pres yapan, saldıran ve taraftarını memnun eden bir Bursaspor görmek istiyorum. İnşallah bunda da başarılı olacağız." dedi
Editör: Haber Merkezi