banner300

Yotube Bursasporx.com

Oryantiring rüzgarı Yıldırım'da

Yıldırım Belediyesi spora ve sporcuya sürdürdüğü destek kapsamında 11 Mayıs Dünya Oryantiring Günü’nde, Uludağ Üniversitesi Oryantiring Topluluğu ile birlikte Yıldırım’da bin 400 öğrenciye spor yaptırdı.

Genel 13.05.2016, 14:28 13.05.2016, 14:32
Oryantiring rüzgarı Yıldırım'da

Dünya Oryantiring Günü dolayısıyla dünya genelinde aynı gün içerisinde 80 ülkede oryantiring yarışmaları düzenlendi. Yıldırım Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Oryantiring Topluluğu iş birliğinde düzenlenen etkinlikler kapsamında da Akıncıtürk İhsan Dikmen İlkokulu, Hasan Ali Yücel İlkokulu, Mahmut Celalettin Öktem İmam Hatip Ortaokulu, Üstün Üründül İlkokulu, Şehit Kurmay Binbaşı Ufuk Bülent Yavuz İlkokulu ve Ortaokulu, Naz Özdilek İlkokulu ve Şehit Piyade Er Nezir Akgül Ortaokulu'ndan bin 400 öğrenci yeni bir sporla tanıştı.

 

Öncelikli hizmet grubu olarak belirledikleri çocukların gelişimi için birçok projeye imza attıklarını ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Oryantiring başta olmak üzere doğa sporları teknolojinin ortasında yaşadığımız bu dönemde insanın toprakla temas etmesiyle bir nevi kendisini yenilemesine fayda sağlıyor.Oryantiring ayrıca kişinin bedensel gelişiminin yanı sıra, yön bulma, fiziki zorluklarla mücadele etmesiyle de kişisel gelişimine de katkılar sağlayan önemli bir spor. Çocukların problem çözme yetilerini geliştiren, onların sağlıklı gelişimine doğrudan katkı sağlayan kültürel, sosyal aktiviteler düzenleyerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi imkanları sunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@