banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursaspor'a genç girişimcilerden ziyaret

TOBB BTSO himayesinde faaliyet gösteren TOBB Bursa Genç Girişimciler kurulu Başkanı Kağan Yeşil ve icra kurulu üyeleri Özlüce Tesislerinde Başkan Ali Ay ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Genel 30.03.2016, 17:37
Bursaspor'a genç girişimcilerden ziyaret

TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, Yönetim Kurulumuza başarı dileklerini iletti. Yeşil, “ Zor bir göreve talip oldunuz. Bursa’da çok güzel bir sinerji yarattınız. Bizler elimizden geldiğince her zaman sizin ve Bursaspor’un yanındayız” dedi. Başkan Ali Ay ise heyetten Bursaspor’un sorunlarına çözüm yolunda destek beklediklerini belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı;
"Bende sanayiciyim. Bizim de ihracat yapan bir firmamız var. Şuanda malum piyasalarda sadece Türkiye değil, yurtdışında da sıkıntı var. Böyle gidecek hali yok düzelecektir. Bana “Çok ağlıyorsun” diyorlar ama ben aslında ağlamıyorum, algı operasyonu yapıyorum. Olayın iç yüzünü kamuoyu bilsin ve bundan sonra bu hatalar yapılmasın diye söylüyorum. Sizlerde şirket sahibisiniz. Geliriniz 1 milyon ise bunun karşılığında 3 milyon harcarsanız o şirket bankalar ile bir miktar ayakta kalır sonra batar. Şundaki Bursaspor’un durumu da maalesef böyle.  Geçmiş dönemlerden gelen birikmiş ve Recep Başkanın döneminde çok daha fazla harcamalar yapılmış ve maalesef durum bu hale gelmiş. İbrahim Burkay Başkan ile daha önce beraber çalıştım. Belediye başkanımızı senelerden beri tanıyoruz. Çevremiz çok geniş. Açık ve net söylüyorum. Ben bu işe girerken biraz da çevreme ve sanayici arkadaşlarıma güvendim. Çünkü bu iş yalnız başına yürütülecek iş değil. Bursaspor hepimizin Bursaspor’u. Biz sadece emanetçiyiz. Biz dedik ki, Bursaspor’u daha yukarılara çıkartıp, mali tabloyu düzeltip, sportif başarıyı sağlayacağız. Gerekirse BTSO’da gündem maddelerinden birisine Bursaspor konulsun. Tek tek gidilip konuşulacak iş değil. Herkes duysun belki duymayan sanayiciler var. Ben locaları satamazsam, ben kapı isimlerini satamazsam, kombineleri satamazsam bu iş nasıl olacak? Biz madem bu yola çıktık. Halk, taraftar, sanayici, işadamı destek olsunlar el birliği ile kaldıralım. Bu işi oturduğumuzda akıllı yönetim geldiğinde bunlara da gerek kalmayacak. Şuanda sadece 15 Milyon TL’ye yakın faiz veriyoruz. Koskoca Bursa’da 50 tane loca satamıyorsak yazıklar olsun. Biz bağışta istemiyoruz. İki üç arkadaş toplanıp alabilir. Localar ofis olarak da kullanılıyor. Bittikten sonra çok güzel bir ambiyans olacak. Stat yaşamaya başladığında gerçekten güzel bir ortam olacak.  İlk önce sen kendin yap, milletten istemeye yüzün olsun deniliyordu. Biz ilk locaları aldık. İlk kapı satışını da biz gerçekleştirdik. Ben sanayicinin ne dediğini çok iyi biliyorum"dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@