Yotube Bursasporx.com

Bursalı yüzücüler vizeyi kaptı

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen 11 ve 12 yaş Uluslararası Gelişim Projesi'nin 1'nci vize ayağı Bursa'da yapılırken, yarışlara Yıldırım ve Büyükşehir belediyesi sporcuları damgasını vurdu.

Genel 15.01.2020, 11:01
Bursalı yüzücüler vizeyi kaptı

Atıcılar Yüzme Havuzu'ndaki yarışlara 2 şehirden 20 kulüp 147'si kız 168'i erkek olmak üzere toplam 315 sporcu katıldı. 2 gün süren yarışlarda vize barajlarını geçmek için kulaç atan minik sporcular, performanslarıyla alkışlandı. 315 genç sporcu, kelebek, kurbağalama, serbest ve sırtüstü stilleri olmak üzere toplamda 2 bin 265 müsabakada kulaç attı. Yoğun katılımın olduğu yarışlarda minikler  havuzda kıyasıya yarışırken, aileleri de tribünlerden çocuklarına baraj vizesi almaları için destek verdi.

ŞOV YAPTILAR

Bayrak yarışları ise görülmeye değer bir mücadeleye sahne oldu. A ve B barajlarını geçmeyi başaran sporcular havuzu domine ederek antrenörlerini de gururlandırdı. Vize yarışlarına son yıllarda başarılarıyla öne çıkan Yıldırım Belediyesporlu yüzücüler damga vurdu. 11 ve 12 yaşındaki minik sporcular havuzda şov yaptı. Barajları yıkıp geçen  Yıldırım Belediyesi'nin minikleri, 21 birincilik, 20 ikincilik ve 10 üçüncülük olmak üzere havuzda fark yaratarak önemli bir başarıya imza attı.

GÖKHAN BORA'DAN BÜYÜK JEST

Bursa Büyükşehir Belediyesporlu(BBSK) sporcular da rakipleriyle aradaki makası açtı. BBSK'lı yüzücüler, 9 birincilik, 6 ikincilik ve 11 üçüncülük alarak kulaç farkını havuzdaki liderliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Kısa süre önce havuzda geçirdiği kaza sonucu ayağı kırılan BBSK Başantrenörü Gökhan Bora ise koltuk değnekleriyle Atıcılar'da yerini alarak öğrencilerini yalnız bırakmadı.

SINAV DA DERECE ALDI

Bursa Sınav Okulları yarışlara  18 sporcu ile katıldı. A ve B barajlarını geçerek, birincilik ve üçüncülük derecesi de yapan sınavlı minikler, havuzda fark yaratarak rakiplerine "havuzda biz de varız" dedi. Son iki yılda yeni bir yapılanma ile emin adımlarla yola çıktıklarını söyleyen Sınav Spor Kulubü Başantrenörü Mehmet Ali Hacıoğlu, kısa sürede ciddi bir mesafe aldıklarını kaydetti. Hacıoğlu, hedeflerinin zirve olduğunu belirtirken, "Bize güvenen ve inanan yönetim kurulu başkanımız Gıyasettin Bingöl, spor koordinatörümüz Nedim Çalışkan ve Erhan Pilavcı'ya teşekkür ederiz" diye konuştu. Demirci, Kestel ve Özlüce kampüsü yüzme antrenörleri Çağrı Kılıç ve Tayfun Demirci'yi de tebrik eden Mehmet Ali Hacıoğlu, "Hedefe ulaşmak için daha çok çalışacağız" diye konuştu.



İŞTE DERECE TABLOSU

Yarışlarda 11 ve 12 yaş vize barajlarını geçerek ilk 3'e giren sporcuların isimleri şöyle;

200 METRE KURBAĞALAMA KIZLAR

11 YAŞ  

1.Esma Hümaz(Nilüfer Belediyespor) A2 barajı
2.Melisa Özmen( Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulubü) A2 barajı
3.Hatice Defne Gül (Ferdi)

12 YAŞ

1-Asulea Çelik(Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A1
2-Nehir Güneş(Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Spor Kulübü) A1
3-Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü) A1

 200 METRE KURBAĞALAMA ERKEKLER

11 YAŞ

1-Mehmet Yiğit Küçükyıldız (Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü)  A2
2-Kıvanç Güler(Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü)  A1
3.Ege Özyılmaz (Şahinkaya Koleji) B2 

12 YAŞ

1. Eren Selamet(Cem Köseoğlu Spor Kulübü)   A2  
2. Yavuz Kağan Sevgi (Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Anıl Çakmak(Bosch Spor Kulübü) A1  

100 METRE SERBEST KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen(Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü)  A4 
2. Beren Başaran(Şahinkaya Koleji) A4  
3. Zeynep Çelik (Yıldırım Belediyesi) A3  

12 YAŞ

1. Sena Kaya(Yalova Gençlik Hizmetleri Spor) A2 
2. Nehir Yılmaz(Yıldırım Belediyesi) A2 
3. Nilay Başkaya(Yıldırım Belediyesi) A2  

100 METRE SERBEST ERKEKLER

11 YAŞ
1. Utku Ulucan (Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A3 
2. Kerem Gökgöz (Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)A3 
3. Kuzey Yılmaz (Çakır Eğitim Spor Kulübü) A2 

12 YAŞ
1. Eren Selamet (Cem Köseoğlu) A2 
2. Tolga Savaş (Bursa Kolejliler) A2 
3. Alper Büyüksefil (Şahinkaya Koleji) A2 


50 METRE SIRTÜSTÜ KIZLAR

11 YAŞ

1. Hatice Defne Gül  (Ferdi) A3 
2. Melisa Özmen (Yıldırım Belediyesi) A3  
3. Elif Mutlu (Cem Köseoğlu) A2 

12 YAŞ

1. Duru Barışoğlu (Nilüfer Belediyespor) A2 
2. Nehir Yılmaz  (Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Nehir Güneş (Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

50 METRE SIRTÜSTÜ ERKEKLER 

11 YAŞ

1. Utku Ulucan (Cem Köseoğlu) A2 
2. Doruk Kara  (Bursa Büyükşehir Belediyespor) A1 
3. Kağan Kurumsak (Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)A1 


12 YAŞ

1. Alper Büyüksefil  (Şahinkaya Koleji) A1 
2. Kemal Arda Gümüşel (Yalova Altın Kulaçlar) A1 
3. Ege Akkozak (Bursa Örnek Kolej) A1 

4X50 KARIŞIK KIZLAR

11 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü
2. Cem Köseoğlu Spor Kulübü 
3. Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Ve Spor Kulübü  

12 YAŞ
1. Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Ve Spor Kulübü  ;
2. Cem Köseoğlu Spor Kulübü 
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor  

4X50 KARIŞIK ERKEKLER

11 YAŞ

1. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  
2. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü  
3. Uludağ Olimpik Sporlar

12 YAŞ

1. Bursa Örnek Kolej Spor Kulübü 
2. Şahinkaya Koleji Gençlik Ve Spor Kulübü 
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü 


400 METRE SERBEST KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen  (Yıldırım Belediyesi)  A4  
2. Beren Başaran  (Şahinkaya Koleji) A4  
3. Zeynep Kılıç (Yıldırım Belediyesi)   

12 YAŞ

1. Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi) A4  
2. Sena Kaya (Yalova Gençlik Hizmetleri) A3 
3. Nilay Başkaya (Yıldırım Belediyesi) A2 BARAJI 

400 METRE SERBEST ERKEKLER

11 YAŞ

1. Kerem Gökgöz  (Bursa Büyükşehir) A4  
2. Mehmet Yiğit Küçükyıldız (Yıldırım Belediyesi) A4
3. Utku Ulucan (Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A2  

12 YAŞ

1. Eren Selamet (Cem Köseoğlu) A3 
2. Rıdvan Sadıkoğlu (Yıldırım Belediyesi) A2  
3. Yavuz Kağan Sevgi (Yıldırım Belediyesi) A1  

50 METRE KELEBEK KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen( Yıldırım Belediyesi) A2  
2. Zeynep Kılıç (Yıldırım Belediyesi) A2 
3. Hatice Defne Gül (Ferdi) A2 

12 YAŞ

1. Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi) A2  
2. Sena Kaya (Yalova Gençlik) A1 
3. Duru Karakaş(Uludağ Olimpik Sporlar) A1  

50 METRE KELEBEK ERKEKLER

11 YAŞ

1. Kerem Gökgöz (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)  A1 
2. Doruk Kara (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü)  A1 
3. Muhammed Emir Kurtulan(Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

12 YAŞ

1. Alper Büyüksefil  Şahinkaya Koleji A2  
2. Ege Batuhan Kartal(Bursa Örnek Kolej)  A2  
3. Ege Akkozak(Bursa Örnek Kolej) A1 


200 METRE SIRTÜSTÜ KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen(Yıldırım Belediyesi) A4 
2. Elif Mutlu (Cem Köseoğlu) A3 
3. Melike Minel Alibey (Yıldırım Belediyesi) 

12 YAŞ

1. Duru Barışoğlu (Nilüfer Belediyespor) A3 
2. Nehir Yılmaz(Yıldırım Belediyesi) A3 
3. Nehir Güneş (Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

200 METRE SIRTÜSTÜ ERKEKLER

11 YAŞ

1. Doruk Kara (Bursa Büyükşehir Belediyespor) A2 
2. Kağan Kurumsak (Bursa Büyükşehir Belediyespor) A2 
3. Ömer Yeşilfidan (Uludağ Olimpik Sporlar) A1  

12 YAŞ

1. Rıdvan Sadıkoğlu (Yıldırım Belediyesi) A1 
2. Alp Selamet (Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A1 
3. Eymen Ağanberdi (Şahinkaya Koleji) B2 


4X100 KARMA SERBEST 

11 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü   
2. Cem Köseoğlu Spor  
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  

12 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü 
2. Cem Köseoğlu Spor Kulübü 
3. Bursa Örnek Kolej Spor Kulübü 


200 METRE KARIŞIK KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen  (Yıldırım Belediyesi) A4 
2. Beren Başaran  (Şahinkaya Koleji) A2 
3. Nazlı Can (Uludağ Olimpik Sporlar) A2 12 YAS 

12 YAŞ

1. Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi) A2 
2. Nilay Başkaya (Yıldırım Belediyesi) A2 
3. Nehir Güneş (Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

200 METRE KARIŞIK ERKEKLER

11 YAŞ

1. Kerem Gökgöz (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ) A2 
2. Utku Ulucan (Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A2
3. Mehmet Yiğit Küçükyıldız(Yıldırım Belediyespor) A1

12 YAŞ

1. Eren Selamet (Cem Köseoğlu) A2
2. Ege Batuhan Kartal (Bursa Örnek Kolej) A1 
3. Hamza Çepni (Yalova Altın Kulaçlar) A1 

50 METRE KURBAĞALAMA KIZLAR

11 YAŞ

1. Esma Hümaz (Nilüfer Belediyespor) A2  
2.Melisa Özmen (Yıldırım Belediyesi) A2 
3. Hatice Defne Gül (Ferdi) A2 

12 YAŞ

1. Elanur Şemsettinoğlu (Bursa Sınav Okulları) A1 
2. Derin Gökkurt(Bursa Örnek Kolej) A1 
3. Asuela Çelik (Cem Köseoğlu) A1 


50 METRE KURBAĞALAMA ERKEKLER

11 YAŞ

1. Utku Ulucan (Cem Köseoğlu)   A2 
2. Mehmet Yiğit Küçükyıldız(Yıldırım Belediyesi) A2
3. Kıvanç Güler(Yıldırım Belediyesi) A1  

 12 YAŞ
1. Emir Feza Tutarlı (Bursa Örnek Kolej) A1 
2. Ege Batuhan Kartal (Bursa Örnek Kolej) A1 
3. Hamza Çepni ( Yalova Altın Kulaçlar) A1 


100 METRE KELEBEK KIZLAR 

11 YAŞ

1. Melisa Özmen (Yıldırım Belediyesi) A4 
2. Zeynep Kılıç (Yıldırım Belediyesi) A3 
3. Miray Aydın (Yalova Altın Kulaçlar) A1 

12 YAŞ

1. Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi) A3 
2. Nilay Başkaya(Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Nehir Güneş(Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

100 METRE KELEBEK ERKEKLER

11 YAŞ

1. Eyüp Asaf YEL Yıldırım Belediyesi A2 
2. Kerem GÖKGÖZ(Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A2 
3. Doruk Kara(Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A2 

12 YAŞ

1. Alper Gündüz(Yalova Gençlik) A2 
2. Eren Selamet (Cem Köseoğlu) A1 
3. Kağan Ensar Kolay (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A1 


4X100 SERBEST KIZLAR

11 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü  
2. Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Ve Spor Kulübü  
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  

12 YAŞ

1. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  
2. Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Ve Spor Kulübü  
3. Cem Köseoğlu Spor Kulübü  

4X100 SERBEST ERKEKLER

11 YAŞ

1. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  
2. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü  
3. Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik Ve Spor Kulübü  

12 YAŞ

1. Bursa Örnek Kolej Spor Kulübü  
2. Şahinkaya Koleji Gençlik Ve Spor Kulübü  
3. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü    

100 METRE KURBAĞALAMA KIZLAR

11 YAŞ

1. Esma Hümaz(Nilüfer Belediyespor) A3
2. Melisa Özmen (Yıldırım Belediyesi) A3 
3. Hatice Defne Gül(Ferdi) A2 

12 YAŞ

1. Asuela Çelik (Cem Köseoğlu Spor Kulübü) A1 
2. Ezel Özkan (Uludağ Olimpik Sporlar) A1 
3. Derin Gökkurt(Bursa Örnek Kolej) A1 

100 METRE KURBAĞALAMA ERKEKLER

11 YAŞ

1. Mehmet Yiğit Küçükyıldız(Yıldırım Belediyesi)  A2 
2. Kıvanç Güler(Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Kerem Gökgöz (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ) A1 

12 YAŞ

1. Eren Selamet (Cem Köseoğlu) A2 
2. Emir Feza Tutarlı(Bursa Örnek Kolej) A1 
3. Ege Batuhan Kartal(Bursa Örnek Kolej) A1

50 METRE SERBEST KIZLAR

11 YAŞ

1. Beren Başaran(Şahinkaya Koleji) A3 
2. Melisa Özmen(Yıldırım Belediyesi) A3 
3. Hatice Defne Gül (Ferdi) A3 

12 YAŞ

1. Duru Barışoğlu(Nilüfer Belediyespor) A2 
2. Nehir Yılmaz (Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Elanur Şemsettinoğlu (Bursa Sınav Okulları) A1 

50 METRE SERBEST ERKEKLER

11 YAŞ

1. Utku Ulucan(Cem Köseoğlu) A3 
2. Kuzey Yılmaz(Çakır Eğitim) A2 
3. Doruk Kara Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A2  

12 YAŞ

1. Tolga Savaş (Bursa Kolejliler) A3 
2. Alper Büyüksefil (Şahinkaya Koleji) A3 
3. Ege Batuhan Kartal(Bursa Örnek Kolej) A3

100 METRE SIRTÜSTÜ KIZLAR

11 YAŞ

1. Melisa Özmen(Yıldırım Belediyesi) A3 
2. Elif Mutlu(Cem Köseoğlu) 
3. Melike Minel Alibey(Yıldırım Belediyesi) A1

12 YAŞ

1. Duru Barışoğlu(Nilüfer Belediyespor) A2 
2. Nehir Yılmaz(Yıldırım Belediyesi) A2
3. Nehir Güneş(Uludağ Olimpik Sporlar) A1 

100 METRE SIRTÜSTÜ ERKEKLER

11 YAŞ

1. Kağan Kurumsak (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A1 
2. Ömer Yeşilfidan(Uludağ Olimpik Sporlar) A1 
3. Doruk Kara(Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü) A1 

12 YAŞ

1. Alper Büyüksefil(Şahinkaya Koleji) A1 
2. Rıdvan Sadıkoğlu(Yıldırım Belediyesi) A1 
3. Alp Selamet (Cem Köseoğlu) A1  

4X50 KARMA KARIŞIK

11 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü  
2. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  
3. Cem Köseoğlu Spor Kulübü 1 Cem Köseoğlu  

12 YAŞ

1. Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü 
2. Cem Köseoğlu Spor Kulübü 
3. Bursa Örnek Kolej Spor Kulübü

Yorumlar (0)
banner292
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. Man City 19 41
2. M. United 20 40
3. Leicester City 20 39
4. West Ham 20 35
5. Liverpool 19 34
6. Tottenham 18 33
7. Everton 18 33
8. Chelsea 20 30
9. Arsenal 20 30
10. Aston Villa 18 29
11. Southampton 19 29
12. Leeds United 19 26
13. Wolverhampton 20 23
14. Crystal Palace 20 23
15. Burnley 19 22
16. Newcastle 20 19
17. Brighton 20 18
18. Fulham 19 13
19. West Bromwich 20 11
20. Sheffield United 20 8
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@