Bursa'da avukatlar "Adalet Koşusu" yapacak

Bursa Barosu, Bursa Valiliği, Atletizm Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün desteğiyle, 3 Nisan'da adalete, yargıya, hukukun üstünlüğüne dikkati çekmek amacıyla "Adalet Koşusu" düzenleyecek.

Genel 29.03.2016, 12:21
Bursa'da avukatlar "Adalet Koşusu" yapacak

5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri kapsamında, Eker Meydanı'nda, saat 10.00'da başlayacak koşu, 5 ve 15 kilometrelik iki etap şeklinde gerçekleştirecek. Bursa Barosu Başkanı Ekrem Demiröz, bir kafede düzenlediği basın toplantısında, bir baro tarafından ilk kez böyle bir etkinlik düzenleneceğini söyledi.Adalete, yargıya, hukukun üstünlüğüne ve kanunlar önünde herkesin eşit olduğu bir Türkiye'ye dikkati çekmek istediklerini ifade eden Demiröz, "Herkeste bu farkındalığı artırmak için böyle bir organizasyon düzenledik. Başvurular şimdiden 500'ü aştı." dedi.

Koşuya katılacak avukat Okan Dursun da sporun centilmenlik, barış, sevgi ve mücadele ruhunu barındırdığını dile getirerek "Sporla halka ulaşmak, avukatların sadece adliyelerde değil, her alanda var olduğunu göstermek istiyoruz. Koşu, Orhaneli Yolu'na doğru gerçekleştirilecek. İsteyen herkes bu koşuya katılabilecek." diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@