banner300

Yotube Bursasporx.com

Bisikletçiler Bursa’da buluşuyor

Türkiye’nin önemli kış ve doğa turizmi merkezlerinden Uludağ önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 5'incisi düzenlenecek Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı dolasıyla yüzlerce bisikletçi yarın (cumartesi) Uludağ’a pedal çevirecek.

Genel 04.08.2017, 16:45
Bisikletçiler Bursa’da buluşuyor

Her yıl bisiklet sporuna gönül vermiş kişiler anısına düzenlenen Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı, bu yıl eski milli bisikletçi Kasım Şen adına düzenleniyor.

49 il ve Belçika, Almanya, İran, Amerika, Avusturalya’dan yaklaşık 800 bisikletçinin katılacağı performans tırmanışı Orhaneli Yolu üzerinde bulunan Eker Meydanı önünden başlayarak Uludağ oteller bölgesinde son bulacak. Yarışta çeşitli faaliyetler yapılacak. 61,5 ve 45 kilometrelik iki farklı turda pedal çevrilecek organizasyonda sporcular 2450 ve 1850 metre yüksekliğe kadar çıkarken, dereceye giren bisikletçilere çeşitli hediyeler verilecek.

Organizasyonu düzenleyen Yeşil Pedal Spor Kulübü Başkanı Mecit Tatlıcılar, hem Bursa’nın, hem de bisiklet sporunun adını duyurmak adına memnun olduğunu dile getirirken, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@