banner300

Yotube Bursasporx.com

Yeşil-Beyazlı kulüpte önemli konuk!

Senegal Büyükelçiliği Başkatibi Moustapha Fall, bu akşam oynanacak olan Bursaspor-Konyaspor maçında Yeşil Beyazlı kulübün davetlisi olarak karşılaşmayı Protokol Tribünü'nden izleyecek.

Bursaspor 04.02.2019, 15:01
Yeşil-Beyazlı kulüpte önemli konuk!

Bursaspor Kulübü şu açıklamayı yaptı "Maç öncesinde takımlar ısınmaya çıkarken, kendileri Bursaspor'un Senegalli oyuncuları Diafra Sakho, Henri Saivet, Stephan Badji ve Konyasporlu Fallou Diagne'ye kulübümüzün hazırlattığı plaketleri takdim edecek.

Difra Sakho ve Diagne'nin, Senegal'in en önemli futbol akademilerinden "Generations Foot" tan yetişmiş olmaları ve bu akademiden çıkan oyuncuları alma önceliğine sahip olan Fransa'nın Metz Kulübü'ne transfer olduktan sonra kariyerlerine Avrupa'nın ünlü kulüplerinde devam edip, şimdi Türkiye'de forma giymeleri nedeniyle böyle bir buluşma ve tören organize edildi.

Türkiye'nin tartışmasız en güçlü ve büyük futbol akademisine sahip olan kulübü olarak, Senegal ile bir işbirliği gerçekleştirmek istiyoruz ve bunun ilk adımını da Senegal Büyükelçiliği'ni bu maça davet ederek atmış olduk. İşbirliğimizi sadece akademiler düzeyinde değil, scouting etkinliği olarak transfer konularında da geliştirmek istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@