banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursaspor'un efsane ismi geri döndü!

12 yıl aranın ardından Bursaspor'un efsane ismi Vakıfköy'e geri döndü. U-21 takımında Tunahan Akdoğan'ın yardımcılığına getirilen Timsah'ın efsane ismi, alt yaş kategorilerindeki forvetleri de özel olarak eğitecek.

Bursaspor 12.04.2017, 09:01
Bursaspor'un efsane ismi geri döndü!

Okan Yılmaz, Bursaspor tarihinin en önemli isimlerinden biridir. Yeşil beyazlı formayla Süper Lig'de 2 kez, bir alt ligde ise 1 kez gol krallığı ünvanını elde eden efsane forvet, 12 yıl aranın ardından Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerine geri döndü. U-21 takımında Tunahan Akdoğan'ın yardımcılığına getirilen Okan Yılmaz, alt yaş kategorilerindeki forvetleri de özel olarak eğitecek. Uzun bir aranın ardından yuvaya döndüğünü için mutlu olduğunu ifade eden Okan şunları söyledi.

Aynı kaderi paylaştık
"Bursaspor'da ilk kez hocalık yapacağım. Beni bu görev layık görenlere teşekkür ediyorum. Ben buradan yetiştim. Ahlaki değerlerde oyuncular yetiştireceğiz. Tecrübelerimizi genç arkadaşlara aşılayacağız. Onlara abilik, hocalık yapacağız. Bizim gösterdiklerimizin yüzde 50'sini yapsınlar zaten üst liglerde görev yaparlar. Yetiştirdiğimiz tek bir oyuncunun bile Süper Lig'de oynaması gurur verir. Tunahan abiyle yıllarca aynı kaderi paylaştık. Abi kardeşliğimiz var."

Tek tek gösterceğiz

"İnşallah Allah bizi mahçup etmez. Ayrıca alt yapımızdaki genç forvetlere özel eğitimler vereceğim. Bunu 6'lı, 8'li ve 10'lu gruplar halinde yapacağız. Onlara bir forvetin nasıl pozisyon alması, nerelere doğru koşular yapmalarını göstereceğiz. Bunu yapacak deneyime sahibiz. Ayrıca gençlerimize attığımız golleri göstererek istediklerimizi anlatacağız. Tabii ki burada oyuncularımızın da istemesi çok önemli. Doğru şeyler işler yapmak istiyoruz. İnşallah başarılı oluruz"

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@