banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursaspor Divan Kurulu'ndan birlik çağrısı

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç'in Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında teknik heyet ve oyuncular da hazır bulundu.

Bursaspor 27.02.2017, 15:59 27.02.2017, 16:25
Bursaspor Divan Kurulu'ndan birlik çağrısı

Bursaspor Divan Kurulu, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında 4-0'lık Kasımpaşa yenilgisi sonrası yeşil-beyazlı futbolcuları taşıyan otobüse dönüş yolunda yapılan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada birlik çağrısında bulundu.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, kulübün zor bir süreçten geçtiğini, Bursaspor'un kentte yaşayan herkesin sevgisi olduğu kadar ortak kaygısı olduğunu aktardı.  Sevinç,, "Sevgi birdir ama yol yöntem metot farklı olabilir. Herkes kendi kendine has şekilde ifade etmeye çalışır. Bir elin parmakları nasıl aynı değilse 3 milyonluk kentte Bursaspor sevdalısı da muhakkak ki bir değildir" dedi.

Divan Başkanı İdris Sevinç konuşmasını şöyle sürdürdü "Başta Bursaspor kulübünü yönetenler ve bunan sonra yönetecekler bu farlılığın farkında olarak hareket ederlerse bugüne göre bir refleks oluştururlarsa farklılıkları bir hedefte buluşturacak ortak bir dil oluşturabilirlerse bugünkü sıkıntıları yaşamayız. Sezon başından beri dozu her geçen gün artan bir gerginliği hepimiz yaşamaktayız. Bu gerginlik maalesef Kasımpaşa maçından sonra da bir patlamaya ve olayın bizzat içinde olanların da zannediyorum pişman oldukları kötü bir hadiseye kadar ulaşmıştır. Açık konuşayım; bu felaket göz göre göre geldi. Nasıl oldu?  Neden oldu? Bu hale neden gelindi? Artık bu soruları cevaplarını aramanın da şu aşamadan sonra bir anlamı yoktur. Bu adeta bir cinnet halidir. Bunu kabul etmek elbette mümkün değildir. Önemli olan bundan sonra yapılacaklardır. Bunlar neler olmalıdır, işte burada herkese bundan sonra tepkisi kızgınlığını ve öfkesini bir kenara koyup Bursasporluluk sevgisiyle hareket edildiği taktirde şu zor günlerin geçileceğine aşılacağına inanıyoruz.

Bunu Bursaspor'u Bursaspor yapan bütün paydaşlar için söylüyoruz. Yönetim, teknik heyet, futbolcular taraftarlarımız ve medya gruplarıdır. Önümüzde 12 hafta var. Dolaysıyla başta futbol takımımızı Cumartesi günü oynayacağımız Gaziantepspor maçına motive etmeliyiz. Biz Bursalılar olarak ömrümüz boyunca bir aradaydık ama bu çocuklar bu kardeşlerimiz futbolcularımız ya bir iki yıldır aramızda. Yerlisiyle yabancısıyla.

Sırat köprüsünden geçiyoruz
Zor bir zamandan geçiyoruz dedik. Geçtiğimiz yerin adı da sırat köprüsüdür. Karşıya geçmek ve sezon sonunda muhasebeyi enine boyuna yapmak kaydıyla bütün paydaşlarımızın ellerini birleştirmeleri gerekir. Biz bunu divan olarak bütün paydaşlardan camiadan rica ediyoruz. Bugün karşımızda divan kurulu üyesi olarak aramızda bulunan başta da belirtmeye çalıştığım gibi Bursaspor’umuza yıllardır emek vermiş kaptanlığını yapmış forması da ıslak yer bırakmamış eski kaptanlarımız ve futbolcularımızla birlikte huzurlarınızdayız.

Karabulutlar üzerimizde dolaşıyor ama bunlar geçecek. Gerçek Bursasporlular gökteki yıldızlara benzer. Karanlık çöktüğünde ilk onlar görünür. İşini gücünü bırakıp bizim aramızda sizlerle yönetimimizle futbolcularımızla bu zor anı nasıl geçerizi paylaşmak üzere eski futbolcularımız burada.

Zorlukları aşacağımıza inanıyoruz
Bursaspor'da büyük bir camiadır, yöneticilik zordur. Başkanlık idarecilik zordur. Teknik adamlık zordur. Futbolculuk zordur. Taraftar olmak çok daha zordur. Lakin biz Bursaspor’umuzun bu zorlukları aşacağına inanıyoruz. Balık deryada kıymetini bilmezmiş. Bu zor şartlar içinde Bursaspor mücadele eden yönetici arkadaşlarımı tekrar kutluyorum. Bu arkadaşlarımızın taraftarla birlikte coştuğunu da biliyorum ama sözde değil özde taraftarla coştuğunu biliyoruz. Bursaspor’u 12. adamı Bursaspor’a futbolcularımıza camiamıza zarar verecek hareketlerde bulunuyorsa bizler onların taraftarlığından şüphe ederiz. Bursa ve Bursaspor korkulan değil güvenin adresidir. Bursa sevgi ve sadakatin adresidir. Bursasporlu futbolcularımız camiaya emanettir. Bizim ne dinimizde ne de örf ve adetlerimizde emanete hıyanet yoktur. Bu kardeşlerimiz bizlerin Bursa’mızın gözbebeğidir. Bu arkadaşlarımıza kardeşlerimize camia olarak sahip çıkmak zorundayız. Hakem camiası, federasyon ve belirli güçler lütfen Bursaspor’umuzun üzerinden elinizi çekiniz. Bu büyük camiaya kimse leke süremedi, bugünden sonra da süremeyecektir" Divan Başkanı İdris Sevinç’in ardından efsane kaptanlar Sinan Bür ve Sedat Özden futbolcularımıza hitaben konuşmalar gerçekleştirdi.

Sinan Bür "Bunların üstesinden geleceksiniz"
Efsane kaptanlardan Sinan Bür, A takıma hitaben yaptığı konuşmada Bursaspor’un bu zor günleri atlatacağına inancının tam olduğu belirtti. Bür "11 yıl oynadım kaptanlık yaptım. Bizim de başımızda geldi. Yöneticilik de menajerlik de yaptım. Zaman zaman kendi taraftarlarımızın bazı olaylarına şahit olduk üzüldük ama hepimiz profesyoneliz. Bunların üzerinden geleceksiniz. Bursa büyük bir camia. Herkes arkamızda. Bu işi büyük taraftara yüklemiyorum. Bunu yapan kişiler bir kaç kişi. Soyutlarız dışarı atarız ama sizler ve Bursaspor ayakta kalınız. Siz de sakin olun ve nasıl ilk yarıda 27 puan topladıysanız yine, yolunuza devam edin" dedi.

Sedat Özden "Bende sizin gibi darbeyi hissedenlerdenim"
Efsane kaptanlardan Sedat Özden ise "Böyle bir günde konuşmak zordur. Bazı kötü olaylarla biz de karşılaştık. Böyle canice benim oyuncuma yolda durdurarak darp ve gasp eden insanları nefret ve şiddetle kınıyorum. Bunlar Bursasporlu olamazlar. Ben de sizin gibi darbeyi hissedenlerdenim. Ha Harun’a ha Batalla’ya ha malzemeciye kime yapılırsa yapılsın ben bu saldırıyı tüm Bursaspor'a yapılmış kabul ediyorum. Bu kişiler Bursaspor camiasını terk etsin" dedi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@