banner320

banner301

banner300

Yotube Bursasporx.com

İşte Bursaspor'un Namig Alasgarov transferine engel olan menajerler!

Bursaspor'un transfer listesinde yer alan Namig Alasgarov için kulüp Azeri oyuncu ile anlaşmasına rağmen devreye giren iki menajer transferin olumsuz sonuçlanmasına neden olmuştu.

Bursaspor 01.08.2021, 15:20
İşte Bursaspor'un Namig Alasgarov transferine engel olan menajerler!

Adnan Batır'ın haberine göre Bursaspor'un anlaşmaya vardığı Namiq Alasgarov için kendi menajerinin haricinde sürecin hiç bir yerinde bulunmayan Bursalı menajerler Vedat Vatansever ile Yiğit Oruç devreye girip 100 bin euro komisyon istemiş ve bu gelişmenin ardından transfer askıya alınmıştı.

Bursaspor camiası bu bilgilerin ardından her iki menajere de büyük tepki gösterirken 5 eylül 2019 tarihinde Vedat Vatansever ile ilgili Hakan Dinçtürk tarafından kaleme alınan köşe yazısı şöyle;

VAKIFKÖY ''SARI FIRTINA VEDAT VATANSEVER'' TESİSLERİ!

Bir transfer döneminin daha sonuna geldik. Bursaspor camiası için umarım hayırlısı olmuştur.

Bu süreçte akıllarda en fazla kalan konulardan bir tanesi ise; kulübümüzün, küçük yaşlarında bünyesine aldığı, yedirdiği, içirdiği, giydirdiği, gelecek verdiği Vakıfköy patenti bir kısım futbolcuların yaptıkları oldu. Bu dönemde kendilerine yıllarca sıcak bir yuva olan kulübe ihtar çekme, antrenmanları boykot etmek dahil bünyemizin kesinlikle kabul edemeyeceği bir çok yakışıksız harekette bulunuldu.

Özlüce A takım tesisleri Bursaspor'un beyni ise, Vakıfköy de kalbidir. Yaşadığımız mali çöküntüden kurtuluşun tek formülüdür. Hırsızlara karşı öncelikle ve dikkat ile korumamız gereken yegane hazinemizdir.

Son yıllarda Vakıfköy üzerinde torpil, iltimas, kirli menfaat ilişkileri çok konuşulur olmuştu. A takım Tesislerinin ve idari kadronun Özlüce'ye taşınması ile birlikte Vakıfköy, kontrolden tamamen uzak ve ne yazık ki eşeklerin, at koşturduğu bir mekan haline geldi. Her kulvarda kulübü iyi yönetemediğimiz gibi ne yazık ki Vakıfköy'ü de bu dönemde hakkı ile yönetemedik.

Yaklaşık 100 dönüm arazi üzerine kurulu bu tesis, 6 çim sahası, bir suni çim sahası, 70 genç futbolcuya konaklama imkanı sunan sosyal tesisleri ile bünyesinde lisanslı olan 200 genç futbolcusuna, 46 personel ile hizmet vermektedir.

Vakıfköy'ün Bursaspor bütçesine yıllık maliyeti 31.12.2018 verilerine göre 10 Milyon 635 bin 606 TL'dir. Kulüp resmi sitesine göre son 10 yılda yetişen profesyonel futbolcu sayısı 59 oyuncudur.

Mert ÖRNEK, Kubilay KANATSIZKUŞ, Murat ERATA, Bünyamin KASAL, Berke YILMAZ, Duhan Çağlar AKBABA, Kenan UZ, Doğanay KILIÇ, Berke SAĞKAN, Muhammet ŞENGEZER, Muhammet Emin SARIKAYA, Emir ŞENOCAK, Deniz AYDIN, Emre SAKARYA, Oğulcan ŞAHİN, Emirhan AYDOĞAN, Semih DURMUŞ alt yapımızdan son 2-3 senede yetişen ve istikbal vaat eden oyunculardır. Vakıfköy tesislerine yıllardır yerleşmiş bir virüs vardır. Bu virüsü temizleyemediğimiz müddetçe Bursaspor'un alt yapısından beklediği verimi alabilmesi mümkün değildir.

Alt yapı patentli tüm bu oyuncuların menajer organizasyonu aynı ekip tarafından yapılmaktadır. Bu ekibin başında ise Bursaspor'da top oynamış futbolcu eskisi ve halen lisanssız olarak futbolcu menajerliği yapan ''Sarı Fırtına'' lakaplı Vedat Vatansever bulunmaktadır.

Alt yapıda potansiyel gördükleri oyuncuların aileleri üzerinde bin bir baskı kurularak, bu çocukların takımlarında kadro yapma, milli takımlara gitme ihtimallerinin kendi ellerinde olduğuna dair asılsız beyanlar ile aileler ikna edilmekte henüz profesyonel sözleşme dahi imzalamamış futbolcuların menajerlikleri tek elde toplanmaktadırlar.

Bu operasyon Vedat VATANSEVER'in menajer lisansı olmadığı için U-21 ligini 2016 yılında şampiyon bitiren kadro ağırlıkta olmak üzere ilk başta İstanbul'lu menajer Güde FAZIL ÖZDEMİR üzerinden yürütülmüştür.


Sonrasında operasyon menajer Yiğit ORUÇ üzerine kaydırılmış ve bir kısım futbolcuların temsilciliği bu menajere devredilerek güncel olarak onun üzerinden yürütülmeye devam edilmiştir.


İlginç olan ise; bu listedeki futbolcuların tamamının resmi menajerleri Güde Fazıl ÖZDEMİR veya Yiğit ORUÇ iken oyuncuların kulüpler ile imzalamış oldukları sözleşmeler sonrası verdikleri tüm fotoğrafların değişmez yüzü Vedat VATANSEVER'dir.


Kanıma çok dokunan iki somut örnek ise içine düştüğümüz durumun özeti olacaktır;

Kubilay Kanatsızkuş, 2008 yılında henüz 11 yaşında Vakıfköy'ün kapısından içeriye girmiştir. 18 yaşında iken 2015 yılında kendisi ile profesyonel sözleşme imzalanmıştır.2016 yılında ise yıllık 100.000TL maaş ile A takım kadrosuna dahil edilmiştir. Sözleşme süresinin bitimine 3 yıl var iken Ali Ay Yönetiminin kararı ile yıllık maaşı 1.000.000TL'ye çıkartılmış (%1000 Zam yapılmış) ve +2 yıl daha ilave edilerek kendisi ile 5 yıllık yeni sözleşme imzalanmıştır. Altyapıdan yetişen ve her şeyini bu kulübe borçlu olan oyuncu, masaya menajerleri ile (Vedat VATANSEVER-Yiğit ORUÇ) oturma cüretinde bulunmuş ve (+ 2 yıl) sözleşme uzatma karşılığında Bursaspor kulübü bu menajerlere toplamda 500.000TL ilave borçlanmıştır.(Menajer Ücret oranı %25'dir.)

İkinci örnek ise; Muhammet Emin SARIKAYA olayıdır. Muhammet Emin SARIKAYA, Erzurum'da keşfedilmiş ve 2014 yılında daha 12 yaşında iken Vakıfköy'e ayak basmıştır.2018 yılında ise kendisi ile profesyonel sözleşme imzalanmıştır. Yaşının küçük olması itibari ile mevzuat gereği kendisi ile 5 yıllık sözleşme imzalanamamıştır. Sözleşmesi ise 2019-20 sezon bitimi ile sona erecektir. Bu futbolcunun babası ile başkan Mesut MESTAN'ın sözleşme uzatmak amacı ile defalarca bizzat görüştüğü ancak futbolcunun babasının inadını bir türlü kıramadığı bir gerçektir. Kulağa gelen söylenti ise ; futbolcunun babasına açıktan para verildiği ve sezon sonu geçerli olmak üzere Başakşehir FK ile şimdiden bir ön anlaşmanın imzalandığına yöneliktir. Köşeye sıkışan Mesut MESTAN ise babanın bu inadını kıramadığı için sezon sonu bedavaya gidecek oyuncuyu 1.000.000TL bonservis bedeli ile Başakşehir'e vermek zorunda kalmıştır.

Dikkat edilir ise; Vakıfköy'den yetiştirdiğimiz oyuncular ile ilgili maddi ve manevi kayıplar hep Bursaspor'un hanesine yazılmaktadır. Bu kayıpları kazanç olarak cebine koyan ise Vakıfköy'e dişini, tırnağını iyice geçirmiş çakma menajer ve arkasında ki ekiptir.

Genç Futbolcu kardeşlerime ve ailelerine tavsiyem; onurlu olmaları, vefa duygusunu kaybetmemeleri ve ''Sarı Fırtına'' rüzgarına da kapılmamalarıdır. Bu kişilerin temsilciliğini yürüttükleri futbolcuların güncel durumu hepinize birer ders olmalıdır.

Mert ÖRNEK: Giresunspor'a götürülmüş orda tutunamamış ve şimdi 2.ligde Sancaktepe Futbol Kulübünde sözleşmelidir.

Kubilay KANATSIZKUŞ: MKE Ankaragücü'ne kiralık verilmiş. Orada da kadro yapamamıştır. Geçen sene küme düşen kadromuz içinde vasat bir görüntü sergilemiştir. Bu yıl ki performansı henüz bilinmemektedir.

Murat ERATA: Amatöre geçiş yapmış ve Balıkesir Büyükşehir Spor bünyesinde sözleşmeli oyuncudur.

Bünyamin KASAL: Türk futbolu için umut vaat eden bu sol bek,ilk olarak 3. Ligde Karacabey Belediye Spor'a götürülmüş ve şimdi ise 2. Ligde 1922 KONYASPOR'un sözleşmeli futbolcusudur.

Berke YILMAZ : 2.ligde Sancaktepe Futbol Kulübünün sözleşmeli oyuncusudur.

Duhan Çağlar AKDAĞ: 3. Ligde Pazarspor'un sözleşmeli oyuncusudur.

Kenan UZ : 3. Lig de Bayrampaşaspor'un sözleşmeli oyuncusudur.

Berke SAĞKAN: 3. Lig de Cİ Bucaspor'un sözleşmeli oyuncusudur.

Oğulcan ŞAHİN : 2. Lig de Bandırmaspor'un sözleşmeli oyuncusudur.

Semih DURMUŞ: 3. Lig de Yomraspor'un sözleşmeli oyuncusudur.

Emirhan AYDOĞAN: 2. Lig de İnegölspor da kiralık oynamıştır. Bu sezon kadromuz içinde olup performansı henüz bilinmemektedir.

Doğanay KILIÇ : Gaziantepspor'a götürülmüş orada tutunamamıştır. Bir sonraki sene Göztepe'ye götürülmüş orada da tutunamamıştır. Bu sene Başakşehir FK'nın sözleşmeli oyuncusudur.

Muhammet ŞENGEZER : Kulübe ihtar çekmiş, antremanları boykot etmiştir. Bursaspor'un ve Ümit Milli Takımının as kalecisi iken Başakşehir FK 'ya 3. Kaleci olarak götürülmüştür. Uzun yıllar kulübeden çıkabilmesi ve kadro yapabilmesi mucizeye bağlıdır.

Muhammed Emin SARIKAYA: Bu seneki kadroda kendisine yer bulma şansı var iken Başakşehir'e götürülmüştür. Başakşehir kadro derinliğinde uzun süre forma giyebilmesi zordur.

Emir ŞENOCAK: Durumu, Muhammed Emin Sarıkaya'nın durumu ile aynıdır.

Bu çocukların hepsi Bursaspor'un oyuncuları iken Milli Takım Alt yaş guruplarının nerede ise hepsinde milli formayı terletmişlerdir. Ancak akıllarının çelinmesi ve futbol hayatlarına yanlış yön verilmesi nedeni ile tamamına yakını şu an alt liglerin tozunu yutmaktadırlar. Gençlere ve ailelerine tavsiyem, birilerinin şahsi menfaatlerine hizmet etmek için çocuğunuzun ve kendinizin geleceğini lütfen harcamayın.

Son olarak buradan sayın Mesut MESTAN ve yönetimine sesleniyorum!

Bursaspor kulübüne yıllık 10 MilyonTL bütçe yükü bulunan Vakıfköy'ü ya ciğerci kedilerinden tamamen temizleyiniz ya da bu tesislerin ismini Vakıfköy ''Sarı Fırtına Vedat VATANSEVER'' tesisleri olarak değiştirip ,anahtarını da isim sahibine tören ile teslim ediniz.

Çünkü parayı biz veriyoruz, düdüğü onlar çalıyor!

Saygılarımla..

Kaynak: Lifebursa.com

Yorumlar (1)
Nuri Er 1 yıl önce
Bursasporlu olabilirler fakat kendi menfaatlerine dönük alt yapıyı kullanıyorlarsa bunu alevlen beyan edilmesi ve tesislere girmesi engellenmesi gerekir sorumlulara nemalanıyorsa bu işten kimse ses çıkarmamış kulüp zarar etmiş.
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4