banner300

Yotube Bursasporx.com

İnegölspor U14 Türkiye Şampiyonasında!

Bursa U-14 Elit Lig 2.Grupta mücadele eden İnegölspor sezonu 44 puanla lider bitirmesine rağmen, Yeni Karamansporla eşit puana sahip olduğu için Türkiye şampiyonasına katılma hakkı kazanmak için baraj maçında karşılaştı. İnegölspor maçı 3-1 kazanarak Türkiye şampiyonasına katılan takım oldu.

Bursa Amatör 22.02.2019, 14:18
İnegölspor U14 Türkiye Şampiyonasında!

U-14 Elit Ligi 2.Grup baraj maçında Yeni Karaman Spor ile Türkiye Şampiyonasına direk katılabilmek için oynadığımız müsabakadan galibiyet ile  ayrılarak grubumuzda birinci olmayı başardık.Türkiye  şampiyonasına direk gitmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Oyunun ilk 15 dakikalık kısmında rakibimize üstün oynadık ve girdiğimiz 3 net pozisyonu değerlendiremedik. Bu bölümden sonra oyuna ortak olan rakibimize pozisyon vermedik, ancak bizde orta alanda istediğimiz oyunu kuramayınca zorlandık. Devrenin bitiminde yakaladığımız karambol de golü bularak moral bulduk ve ilk yarıyı önde bitirdik. 2.yarı daha dengeli ve sakin oynamayı tercih ettik. Bunda da başarılı olduk. Kazandığımız topları olumlu kullanarak daha organize bir oyun sergiledik ve arka arkaya bulduğumuz gollerle maçı kazanacak skoru elde ettik. Maçtan galibiyetle ayrılarak grubumuzu şampiyon olarak tamamladık ve elemelere direk gitmeye hak kazandık. Başta oyuncularımız olmak üzere alt yapı hocalarımıza teşekkür ediyorum. Hedefimiz oyuncularımızı hem geliştirip hem seneye akademi ligine hazırlamak. Eleme gruplarında en iyi sonuçları alabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

ÖZGÜR ŞAHİN: GENÇLİK GELİŞTİRME SORUMLUSU

Grubunda birinci olarak Türkiye Şampiyonasına direk katılmayı hak eden sporcularımızı ve tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Heyecanlı ve çekişmeli geçen bir grup oldu. Takımımız genel anlamda grup maçlarında bir iki maç haricinde istediğimiz her şeyi yapmayı başardılar. Amacımız hiçbir zaman Türkiye Şampiyonasına katılmak olmadı. Biz oyunu ve skoru kazanmak istiyoruz. Futbol’un ana kurallarını yerine getirdiğimiz zaman zaten hedefe varmak kaçınılmaz oluyor. Hedefe giderken centilmenlik den ve fair-play den asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz de. 

Bizim için başarının ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Amacımız diğer takımlara ufak yaş gruplarından oyuncu vermek değildir; bu bizim için başarı asla olamaz. Başarı bu oyuncularımı A takımımızda oynatmak ve oradan satışlarını yapmaktır.Tüm yaş gruplarında daimi hedefimiz budur.

Katılacağımız şampiyonada İnegöl’ümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ben tekrar sporcularımı, antrenör arkadaşlarımı, bizleri destekleyen velilerimizi, ara transfer döneminde üç oyuncusunu bedelsiz bizlere veren Nafi BİLALOĞLU hocama, Eşref Güç ve yönetim kuruluma, Ulaşım desteği veren belediye başkanımız Alper TABAN’A çok teşekkür ederim.

İNEGÖLSPOR 3 – 1 YENİ KARAMANSPOR

Yer: Ş.Başol
Tarih: 20.02.2019 – Çarşamba – Saat:15:00
Hakem: Alper Cesur

İNEGÖLSPOR: Yusuf Ali Doğru, Abdulbaki Gözütok, Yusuf Özdemirel, Efe Göçmen, Ömer Hattab Yitiz, Kaan Kaya, Ahmet Yavuz, Mustafa enes Aydoğdu, İlteriş Karakaya, Emirhan Zafraner, Onur duman. Yedekler: Yusuf Emre Altınbaş, Ömer Faruk Balcı, Semih Şahin, Emirhan Tongur, Ömer Sak, Eren Matışlı, Abdullah Çetinyazıcı

Antrenör: Yunus Memiş

YENİ KARAMANSPOR: Arda Keskin, Arda aydın, Arda Düngel, Yiğit Büyük, R. Karagöz, Ulaş Uçan, Yağız Gönül, Kerem Altun, Rıfat Güy, Arda Sargın, Yiğit gönül. Yedekler: Oğuzhan Çınarkes, Baran Çelebi, Emir Ekin, Engin Örkul, Berat Erbaş, Edis Liman, Miraç topal.

Antrenör: Barış Gırak

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@