Gençlergücüspor bir puanla döndü

Süper amatör kümede 2.hafta oynanan maçlarla devam etti. B grubunda yer alan temsilcimiz Gençlergücüspor zorlu Demirtaşspor deplasmanında sahadan 0-0 beraberlikle ayrılarak 1 puan çıkarmayı başardı ve 4 puana ulaştı.

Bursa Amatör 16.10.2017, 14:20
Gençlergücüspor bir puanla döndü

GENÇLERGÜCÜ’nün tecrübeli file bekçisi Melih GİRAY  42.dakikada bir penaltı çıkardı. Seyir zevki ve mücadele gücü yüksek maçta temsilcimiz GENÇLERGÜCÜ’nün 1 topuda direkten dönerken 3 net pozisyondan yararlanamadı.

OYUNDA VARLIĞIMIZI HİSSETTİRDİK
Maçı değerlendiren GENÇLERGÜCÜ Teknik sorumlusu Yunus MEMİŞ  şunları söyledi: Zor bir takıma karşı iyi bir oyun ortaya koyduk. Demirtaş takımı kaliteli oyuncu grubuna sahip bu yıl BAL ligi hedefi koymuş tecrübeli ekiplerden bir tanesi.Transfer dönemini hareketli geçirdiler. Mücadele  gücümüz geçen hafta olduğu gibi bu haftada iyi seviyede idi. Heyecanı yüksek bir müsabaka oldu. Oyun kurmalarına ve pozisyona girmelerine engel olmayı başardık. Duran toplarda hata yapmamaya çalıştık. Rakibimize varlığımızı hissettirdik ve zaman zaman pozisyona girerek rakip üzerinde mental  olar akta baskı kurduk. Maçtan önce teknik ekip olarak hiçbir takımdan çekincemiz olmadığını ve sahada tüm benliğimizle mücadele ederek puan veya puanlar alacağımızı belirttik. Yakaladığımız birkaç net pozisyon vardı. Bir topumuzda direkten döndü. Bunları değerlendirebilseydik 3 puan alabilirdik. 42. dakika da kalecimiz Melih penaltı çıkardı. İkinci haftada toplanan 4 puan bizim için beklenen hedeflerdendi. Her hafta üstüne koyarak devam etmek istiyoruz. Puan ve puanlar aldıkça ekip olarak özgüvenimiz artacak. Teknik kadromuzu ve oyuncularımızı kutluyorum.

GENÇ OYUNCULARIMIZ GÜVEN VERDİ
Yeni bir takım kurduk ve genç oyuncularımızla beraber tecrübeli oyuncularımız iyi bir uyum yakaladı. Sakat  ve cezalı oyuncularımızdan bu hafta yararlanamadık. Son 20 dakika da 3 genç oyuncumuza şans verdik ve bizi mahcup etmediler. Bu puan mücadelesinde katkıları yadsınamaz. Onlar çalıştıkça fırsat geldiğinde değerlendirecekler ve kadromuzun değişmez oyuncuları olacaklar. Bu uzun maratonda her oyuncumuzun katkı yapması gerekir. Umarım bu çizgide devam ederler.

BU HAFTA RAKİP YENİCE
 3. Hafta Yenice spor ile karşılaşacağız. Yenicespor çekirdek kadrosunu hemen hemen korumayı başardı. İki takımda kazanmak için sahaya her şeyini ortaya koyacaktır. 2 haftada 2 puan çıkardılar. Ama bu kötü bir takım olduklarını göstermez. Ligin başlarında bu kayıpları her takım yaşayabilir. Bu haftaları az hasarla geçip zirvede yer almak istiyoruz. Biz her maçımıza final gözüyle bakıyoruz. Her puanın çok önemli olduğu maçları oynayacağız. Grupta  her takım birbirinden puan alabilir.İnegöllü futbolseverlere  centilmence ve güzel futbol izletmek istiyoruz.Umarım kazanarak yolumuza devam ederiz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@