banner300

Yotube Bursasporx.com

Erol Arslan "Galibiyeti kaçırdık"

Süper Amatör Ligin 19.Haftasında Gençlergücüspor kendisi gibi play-off mücadelesi veren dost ve kardeş kulübü Orhaneli Gençlik ile karşılaştığı müsabaka 1-1 beraberlikle sona erdi.

Bursa Amatör 07.03.2019, 13:27
Erol Arslan "Galibiyeti kaçırdık"

Maç ile ilgili görüşlerini aldığımız Gençlergücü Teknik Sorumlusu Erol Arslan "Beklendiği gibi zor bir müsabaka oldu. Rakibimiz de bizim gibi play off mücadelesi veren iyi bir takım. Maça istediğimiz gibi başlayamadık ve ilk yarı boyunca istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Bunda cezası sebebiyle oynamayan Özkan'ın eksikliği de çok büyük etken oldu. Pozisyon bulmakta zorlandığımız bu bölümde oyun üstünlüğünü de rakibimize kaptırdık. Çıkarken kaptırdığımız bir top, akabinde tehlikeli olmayan kaleye uzak bir bölgede gereksiz bir müdahele sonucu rakibimizin kazandığı penaltı ardından bulduğu gol ile geriye düştük. Ligin başından beri ilk kez bir maçın ilk yarısını pozisyonsuz tamamladık.

İkinci yarıya yaptığımız sistem ve oyuncu değişikliğiyle başlayıp oyunun kontrolünü elimize aldık ve çok güzel bir dakika da golü de bulduk. Ardından maçı koparabilecek net 5-6 net pozisyonumuz ve verilmeyen bir penaltımız var. Bu anlarda biraz daha becerikli olabilsek, avantajı tamamen elimize aldığımız bir son 3 haftaya girmiş olacaktık. Artık kalan maçlarımızı kazanarak, rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Bundan sonra ki süreçte her şey nasip, yaşayacağız ve göreceğiz. Bu anlamda ligin sonunda da kendi adımıza hayırlısı neyse o olsun diyorum" dedi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@