banner300

Yotube Bursasporx.com

Uğur Özmen: Bursa basketbolu kan kaybediyor

Final Gençlik ve Spor Kulübü Genel Menajeri Uğur Özmen, kupa başarısının tesadüf olmadığını kanıtlamak için lige iyi başlamaları gerektiğini, Bursa basketbolunun ise kan kaybettiğini belirtti.

Basketbol 10.10.2019, 09:30 10.10.2019, 10:25
Uğur Özmen: Bursa basketbolu kan kaybediyor

Bu sezon da Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Final Gençlik ve Spor Kulübü’nün Genel Menajeri Uğur Özmen, federasyonun her yıl kupa organizasyonunu düzenlediğini hatırlatırken, “Bunun bize iki türlü faydası var. İlki, kulüplerin her maçı İddia’ya girmiyor. Federasyon Kupası’ndaki her maç ise İddia’ya giriyor. İkincisi de yeni transferler yapan takımlar kendi durumlarını görmesi, eksiklerini gidermesidir. Hedefimiz 4’erli gruplarda ilk 2’ye girip, çeyrek finale kalmaktı” diye konuştu.

BÜTÇEMİZ DÜŞÜK

Kupada ilk 2’ye averajla kaldıklarını vurgulayan Özmen, “Zor oldu ama çeyrek ve yarı finalleri geçtik. Petkim de bu sezon güçlü bir kadroya sahip. Onları devirip kupayı almak çok güzel bir duygu. Yüksek bütçeli bir takım değiliz. TOFAŞ’tan sonra 12’nci yılım burada. Çok takım gelip geçiyor. Final 40 yıllık eğitim kurumu. Kendi yağımızla kavruluyoruz, hiç kimseye 1 kuruş borcumuz yok” ifadelerini kullandı.

İYİ İMAJ ÇİZMELİYİZ

Lige Federasyon Kupası’nı alarak başlamanın kendilerini yumuşatmaması gerektiğini söyleyen Uğur Özmen, “Mamak’la sahamızda başlayacağız ardından Bandırma ve yine sahamızda Gemlik maçları var 3 maçı da kazanırsak ligde de Final iyi takımmış, başarı tesadüf değilmiş imajı çizeriz” dedi.

ALTYAPILAR DÜZELTİLMELİ

Geçtiğimiz yıllara oranla Bursa’da basketbolun kan kaybettiğini ifade eden Özmen, “ Kan kaybına da devam ediyor. A Takım’ı bırakın altyapılar da kan kaybediyor. TOFAŞ’ın ardından Bursaspor’un da lige çıkması Bursa basketbolu adına güzel bir şey. Bizim ligimizde Gemlik var, TBL2’de de Geçitspor var. Bu sayı ne kadar artarsa o kadar iyi. Ekonominin bu şartlarından dolayı müesseseler gibi, kulüplerin de 2-3 ay sonra ne olacağı belli değil. Altyapıda bir şeylerin daha düzgün gitmesi önemlidir. Buralardan A Takım’a oyuncu çıkmazsa transferle işi götürmeye çalışacak. Bizim aşağıyı düzeltmemiz lazım” dedi.

BİZ BURSA TAKIMIYIZ

Takımdaki oyuncuların hepsinin yeni olduğunu vurgulayan Final Gençlik ve Spor Kulübü’nün Genel Menajeri Uğur Özmen, “Takım oluştururken dengeler olur. Biz Bursa takımıyız. Bu şehirdeki oyuncular öncelikli hareket ediyoruz. Bütçemize de uyması lazım. Dışarıdan görenler geçen seneye oranla 2-3 katı daha fazla ödüyoruz zannediyor ancak bütçemiz geçen seneden de düşük. Caner Topaloğlu gibi bir oyuncuyu alma şansımız yok ama kendisi buraya yerleşmiş ve teklifimizi kabul ediyor. Serhat Uğur, Salih Uğraşan da çok değerli oyuncular. ABD’li iki oyuncumuz da çaylak bu riski aldık” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@