banner300

Yotube Bursasporx.com

Tofaşlı Basketbolcular Yönder Okullarında öğrencilerle buluştu

Ligin zirvesinden inmeyen TOFAŞ hafta sonu oynayacağı Socar Spor maçı öncesi bugün Yönder Okulları'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Basketbol 09.03.2016, 17:19
Tofaşlı Basketbolcular Yönder Okullarında öğrencilerle buluştu

Türkiye Basketbol Ligi'nin 25. haftasında 12 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de TOFAŞ Spor Salonu'nda Socar Spor'u konuk edecek olan TOFAŞ'ta Bireysel Gelişim Antrenörü Serkan Erdoğan, oyunculardan Yiğitcan Turna, Yiğit Arslan, Kaloyan Ivanov'la TOFAŞ Spor Kulübü Pazarlama Sorumlusu Mesut Gökçe bugün Yönder Okulları'nda panele katıldı. Okula ilk girişten itibaren başarılı sporculara büyük ilgi gösteren öğrenciler sordukları sorularla da buluşmayı bir hayli renklendirdiler.
 
Basketbol yaşantıları dışında sporcuların nelerle uğraştığının merak edilmesinin üzerine Yiğitcan Turna, maç ve antrenmandan kalan zamanlarında evde eşlerine yardım ettiklerini ve kendilerini gelişmeye yönelik sosyal faaliyetlerde bulunup,kitap okuduğunu dile getirdi.
 
Sporcuların forma numarası seçerken neye dikkat edildiği sorulurken Yiğit Arslan, doğum günlerine, uğurlu sayılara, evlilik yıldönümlerine dikkat edildiğini belirtti. Kalayon Ivanov'a idol oyuncusunun olup olmadığının sorulması üzerine Bulgar oyuncu, bugüne kadar hiçbir oyuncuyu kendine örnek almadığını belirtti.
 
Kariyeri boyunca şampiyonluk adayı takımlarda, daima üst seviye kulüplerin formasını giymiş olan Serkan Erdoğan'a oyun kurucular hakkında sorular soruldu. Erdoğan, ''Oyun kurucu sahada antrenörün en önemli silahıdır. Sahanın hakimi de odur. Bu yüzden oyun kurucular bir antrenör gibi düşünmelidir. Her iyi top süren, tekniği olan iyi oyun kurucu olacak diye bir şey yok'' diye konuştu.
 
Ziyaret sonunda Yönder Okulları Müdüresi Dilek Gül Güleryüz sporculara katılımlarından dolayı tektek plaket takdim ederken, Serkan Erdoğan ve Mesut Gökçe'ye de ziyaretlerinden dolayı çiçek verdi. Okuldan ayrılmadan önce spor salonunda küçük bir basketbol gösterisi sunan TOFAŞ'ın başarılı sporcuları ardından öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip, imza dağıttı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@