banner300

Yotube Bursasporx.com

TOFAŞ Basketbol Takımı öğrencilerle bir araya geldi

Bursa'daki kurumlarla yaptığı işbirliği sayesinde Bursa'da basketbolu her yere yaymak isteyen TOFAŞ Spor Kulübü'nün bugünkü durağı Uludağ Üniversitesi oldu.

Basketbol 30.11.2016, 23:21
TOFAŞ Basketbol Takımı öğrencilerle bir araya geldi

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 9. haftasında 4 Aralık Pazar günü saat 17.00'de TOFAŞ Spor Salonu'nda Fenerbahçe'yi konuk edecek olan TOFAŞ'ta Başantrenör Orhun Ene ve takımın yıldız oyuncuları Kaya Peker'le Sammy Mejia bugün Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşi öncesinde Genel Menajer Tolga Öngöre'in liderliğindeki TOFAŞ heyeti Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan'ı Prof. Dr. Cenk Aydın'ı makamında ziyaret ederek duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Daha sonra spor salonunda öğrencilerle bir araya gelen Orhun Ene, Kaya Peker ve Sammy Mejia Spor Bilimleri Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Zaim Alpaslan Acar'ın moderatörlüğünde sorulan sorulara içtenlikle yanıt verdi. Tecrübeli çalıştırıcı Ene, ''Öncelikle burada sizlerle olmakta dolayı çok mutluyum. Okullara ziyaretler yapıyoruz ama Bursa'da ilk kez yetişkin öğrencilerle bir araya geliyorum. Yaptığım işten ziyade tecrübelerimi sizler paylaşmak çok güzel bir duygu'' dedi.

Hayatta herkesin bir hayalinin, hedefinin olması gerektiğine değinen Orhun Ene, 12 yaşından beri basketbolun içinde olduğunu belirterek, ''Bizim konumumuzda bulunan insanların klasik olarak verdiği mesaj 'Hayallerinizin peşinden koşun' olmuştur. Ama bir de hayat gerçekleri var. Çalışmadan gayret etmeden hiçbir şey olmuyor. İnsan için en önemli şey ne yaparsanız yapın mutlu olduğunuz işi yapın. İnanın kazandığınız paranın hiçbir önemi yok'' diye konuştu. 

Orhun Ene TOFAŞ Spor Kulübü olarak Uludağ Üniversitesi'nin özellikle Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine her türlü imkanı sağlayacaklarını belirterek, kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ve her an iletişimde olacaklarının da mesajını verdi.

KÖTÜ GİDİŞATA DUR DEMEK İSTİYORUZ
TOFAŞ Basketbol Takımı kaptanı Kaya Peker Bursa'da ikinci yılını geçirdiğini belirterek, ''Burada bulunmaktan ben ve ailem çok mutluyuz. Geçen sezon iyi mücadele ederek lige çıktık ve bu sene işimiz daha zor. Sezonun başında istediğimiz sonuçları alamadık. BU hafta sonu da Avrupa'nın en güçlü takımlarının başında gelen Fenerbahçe'yi sahamızda konuk edeceğiz. Bu sene bazı maçlarda iyi oyun ortaya koyduk ama hak ettiğimiz galibiyetleri alamadık. Son iki maçta düşüşümüz var. Buna dur demek için hafta sonu önemli bir fır sat var elimizde. Sahamızda taraftarımızla beraber bir bütün olarak galip gelmek istiyoruz. Bütün planlarımız ve hazırlıklarımız bu yönde'' diye konuştu.

TÜRK KÜLTÜRÜNE AİLECE ALIŞTIK
Sammy Mejia'da Türkiye kariyerine Orhun Ene ile başladığını ve kendisinin TOFAŞ'ın başına geçmesiyle birlikte kendisinin de Bursa'ya geldiğine değinirken, ''Türkiye'deki 5. yılım. Ailem ve ben Bursa'da olmaktan dolayı çok mutluyuz. Büyük kızım yabancı dil eğitimi verilen Türk okulunda okuyor. Türkçe'yi benden çok daha iyi konuşuyor. Hepimiz buranın kültürüne alıştık'' dedi. Takım içerisinde geçen seneden gelen bir uyum olduğuna da değinen yıldız oyuncu, ''Bunu avantaja çevirmemiz için önümüzde daha çok zaman var. Taraftarımızı mutlu edecek sonuçları almaya başlamalıyız'' diye konuştu.

ORHUN ENE: EN İYİ BASKETBOLUMUZU OYNAMAK İSTİYORUZ
Söyleşi sonunda gazetecilerin Fenerbahçe maçı hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Ene, "Son iki maçı çok kötü oynayarak kaybettik. Fenerbahçe mücadelesi çok önem verdiğimiz, içeride güçlü bir rakibe karşı oynayacağımız bir maç. Bu maça kadar hem sakatlarımız, hem eksiklerimiz vardı. Bunlarla beraber kötü bir süreç geçirdik ama bu maçla birlikte çıkış yakalamak istiyoruz. O yüzden rakibimiz ne kadar güçlü olursa olsun, en iyi basketbolumuzu ortaya koyarak, maçı kazanmak istiyoruz'' dedi.

Taraftarların vereceği destekle birlikte kazanacakları galibiyetle keyifli bir gün yaşamak istediklerine değinen tecrübeli çalıştırıcı, ''İnşallah hem kendimiz bütün istediklerimizi sahaya yansıtırız, hem de salonda bize destek veren seyircilerimizle beraber güzel bir galibiyet yaşarız" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@