banner300

Yotube Bursasporx.com

Tahsin Yıldırım: Önce Fair-Play sonra Süper Lig

Final Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Tahsin Yıldırım, temel hedeflerinin fair-play çerçevesinde karşılaşmalar oynamak olduğunu belirtirken, “Üst lige çıkmayı herkes ister” dedi.

Basketbol 10.10.2019, 10:00 10.10.2019, 10:07
Tahsin Yıldırım: Önce Fair-Play sonra Süper Lig

Türkiye Basketbol Ligi(TBL) ekiplerinden Final Gençlik ve Spor Kulübü, sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde başladı. Federasyon Kupası’nı kazanmaktan dolayı Bursa ve kendileri adına büyük bir mutluluk duyduklarını açıklayan Final Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Tahsin Yıldırım, “Arkamızda duran Final Eğitim Kurumları ve taraftarıyla bu kupaya uzanmak gurur verici” dedi.

GÜZEL SEYİRCİ KÜLTÜRÜ

Bursa’da basketbol alanında güzel gelişmeler ve iyi çalışmaların olduğunun altını çizen Yıldırım, “Final Gençlik ve Spor Kulübü olarak altyapıda minik, küçük, yıldız ve gençler kategorileri ve birlikteliği ile A Takım’la örnek bir mücadele veriyoruz. Güzel bir seyirci kültürü, doğru bir ambiyans ile Türk sporuna bir hizmet sunuyoruz” açıklamasında bulundu.

FAIR-PLAY ÖNEMLİYDİ

Kulüp olarak hedefleri bulunduğunu kaydeden Tahsin Yıldırım, “Geçtiğimiz yıl gibi bu sezon da TBL’de oynuyoruz. Bursaspor şampiyon olarak Süper Lig’e çıktı. Şehri çok güzel bir şekilde temsil ediyor. Gemlik Basketbol da aramızda. 16 takım güzel bir mücadele vereceğiz. Eskişehir’de kupa karşılaşmalarında güzel maçlar çıkardık. Oyuncumuz sakatlık yaşamasına rağmen, fair-play çerçevesinde güzel bir başarı yakaladık. Bursa ve bizim için gerçekten gurur verici” diye konuştu.

GÜZEL ŞEYLER OLACAK

Süper Lig hedefine dair görüşlerini de açıklayan Yıldırım, “Öncelikle oynayacağımız ligde fair-play hedefimiz var. Ardından bir üst lige çıkmak bütün takımların hedefidir. İyi bir lig yaşamak istiyoruz öncelikle. Geçen sezonki takımdan sadece Alparslan kaldı. Diğerleri tanıdığımız ve bizimle beraber oynamış oyuncular. 4’lü maçlarda da takımımızı gördük. Başantrenörümüz Levent Erdoğan ve diğer antrenörlerimiz iyi hazırlanıyor. Deneyimleri ve becerileriyle birlikte iyi ekip oluştu. Takımda ahenk var. Güzel şeyler olacak” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@