Tahincioğlu All-Star 2018'de 3 TOFAŞLI

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi All-Star 2018 öncesi kadrolar belirlendi. Ligde normal sezonun ilk yarısını 2. sırada tamamlayan TOFAŞ Basketbol Takımı’ndan Sammy Mejia, Barış Ermiş ve Yiğit Arslan dev organizasyonda boy gösterecek.

Basketbol 17.01.2018, 17:08 17.01.2018, 17:13
Tahincioğlu All-Star 2018'de 3 TOFAŞLI

Avrupa’nın En İyi Basketbol Ligi’ olarak gösterilen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin en büyük yıldızları, 21 Ocak Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek Tahincioğlu All-Star 2018’de bir araya geliyor. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından bu yıl 15’inci kez düzenlenecek olan ‘Tahincioğlu All-Star 2018’de karşı karşıya gelmeye hazırlanan Asya ve Avrupa karmalarını belirleyen oylama sona ererken, kadrolar da belli oldu. Ligde normal sezonu ikinci sırada tamamlayan TOFAŞ Basketbol Takımı’nın başarılı oyuncuları Sammy Mejia ve Barış Ermiş oylama sonucunda Asya Karması’nda ilk 5’te yer almaya hak kazandı. Takımın yetenekli isimlerinden Yiğit Arslan ise geçen yıl birinciliğe ulaştığı Leasplan Yetenek Yarışması’nda bir kez daha yerini alacak.

MURAT BOZ SAHNE ALACAK

Türk pop müziğinin ünlü sesi Murat Boz da dillere dolanan şarkıları ile Tahincioğlu All-Star 2018 sahnesinde basketbol severlerle buluşacak. ‘Yılın Basketbol Olayı’nı yerinde takip etmek isteyenler için etkinliğin bilet satışları, Biletix.com adresinde devam ediyor. 21 Ocak günü saat 14.00’te İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda start alacak Tahincioğlu All-Star 2018, NTV Spor ekranlarından canlı olarak izlenebilecek.

AVRUPA KARMASI İLK 5

Errick McCollum (Anadolu Efes), Scottie Wilbekin (Darüşşafaka), DJ Strawberry (Beşiktaş Sompo Japan), Derrick Brown (Anadolu Efes), Sertaç Şanlı (Beşiktaş Sompo Japan)

AVRUPA KARMASI YEDEKLER

Kartal Özmızrak (Darüşşafaka), Kenan Sipahi (Beşiktaş Sompo Japan), Erving Walker (Demir İnşaat Büyükçekmece), Göksenin Köksal (Galatasaray Odeabank), Ege Arar (Galatasaray Odeabank), Ivan Buva (İstanbul BBSK), Jajuan Jhonson (Darüşşafaka)

Koç: David Blatt

ASYA KARMASI İLK 5

Barış Ermiş (Tofaş), Brad Wanamaker (Fenerbahçe Doğuş), Luigi Datome (Fenerbahçe Doğuş), Samuel Mejia (Tofaş) Gasper Vidmar (Banvit),

ASYA KARMASI YEDEKLER

Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe Doğuş), Buğrahan Tuncer (Eskişehir Basket), Tolga Geçim (Banvit), Metecan Birsen (Sakarya BŞB), Jeffrey Curtis (Eskişehir Basket), Moustapha Fall (Sakarya BŞB), Christopher Obekpa (Trabzonspor)

Koç: Josep Maria Berrocal

ING BANK 3 SAYI YARIŞMASI

Scott Wood - Pınar Karşıyaka

William Baron - Eskişehir

Melih Mahmutoğlu - Fenerbahçe Doğuş

Brady Heslip - Trabzonspor

Ryan Toolson - İBB

Sertaç Şanlı - Beşiktaş Sompo Japan

LEASEPLAN YETENEK YARIŞMASI

Erkin Şenel - Banvit

Ege Arar - Galatasaray Odeabank

Yiğit Arslan - Tofaş

Moustapha Fall - Sakarya Bşb.

Egemen Güven - Pınar Karşıyaka

Can Uğur Öğüt - Gaziantep Basketbol

TAHİNCİOĞLU SMAÇ YARIŞMASI

Adonis Thomas - Banvit

Richard Solomon - Uşak Sportif

Howard Sant-Roos - Darüşşafaka

Josh Adams - Beşiktaş Sompo Japan

Erkan Yılmaz - Yeşilgiresun Belediye

Onuralp Bitim - Anadolu Efes

Yorumlar (0)
banner286
banner292
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7
15°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@