banner300

Yotube Bursasporx.com

Bursaspor 86-62 Kepez Belediye

Türkiye Basketbol 2. Liginde mücadele eden Potanın Timsahları bugün Tofaş Spor Salonu'nda Kepez Belediye ile karşılaştı.

Basketbol 20.03.2016, 20:32
Bursaspor 86-62 Kepez Belediye

Bursaspor karşılaşmaya son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları nedeni ile siyah forma ile çıktı. Başantrenör Şemsettin Baş karşılaşmaya Mehmet Ali Yatağan, Özgür Şahin, Can Uzun, Salih Uğraşan, Kadir Çipa beşlisi ile başladı.
Karşılaşmanın ilk sayılarını Mehmet Ali Yatağan ile Potanın Timsahları buldu. Bursaspor  ilk çeyreği 20-14 önde tamamladı.

2.periyot karşılıklı basketler ile başladı. Busraspor sayılar bulurken, rakip  farkı Tavla kapatmak için çalıştı. Ancak periyotun sonlarına doğru bulunan sayılarla Potanın Timsahları soyunma odasına 49-30 önde girdi. Mücadelenin ikinci yarısına Oğuzhan Sungur'un sayıları ile başlandı. Karşılıklı atılan basketler ile Bursaspor son periyoda  10 sayı fakla 61-51 önde girdi.

Son periyoda Potanın Timsahları hızlı başladı. Oğuzhan Sungur'un sayılarıyla rakibine farkı kapatma şansı vermeyen Bursaspor mücadeleden 86-62 galip ayrıldı. Bursaspor bu galibiyetle ligteki 19. galibiyetini alarak liderliğini sürdürdü. Sahanın en skorer ismi 21 sayı atan Can Uzun oldu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@